Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Uwaga na oszustwa związane z wymianą pieca centralnego ogrzewania i programem "Czyste Powietrze"

Ostatnio Urząd Gminy w Andrzejewie otrzymuje doniesienia dotyczące firm oferujących usługi związane z wymianą pieca centralnego ogrzewania, przeprowadzeniem prac termomodernizacyjnych oraz pomocą w ubieganiu się o dofinansowanie z programu "Czyste Powietrze". W związku z tym gmina chciałaby poinformować swoich mieszkańców o istotnych kwestiach.

2023/03/dom-jednorodzinny-jpg_641c45f869fc4 Zdjęcie ilustracyjne

Urząd Gminy w Andrzejewie oświadczył, że nie współpracuje obecnie z żadną firmą oferującą usługi w zakresie wymiany pieców centralnego ogrzewania czy przeprowadzania prac termomodernizacyjnych. Niezależnie od twierdzeń przedstawicieli tych firm, nie mają one żadnego upoważnienia ani mandatu od Urzędu Gminy w Andrzejewie. W związku z tym istotne jest, aby wszyscy mieszkańcy zachowali szczególną ostrożność i nie udzielali żadnych informacji osobistych, takich jak numer PESEL czy wysokość dochodów, przedstawicielom firm powołującym się na Urząd Gminy w Andrzejewie. Istnieje ryzyko, że takie dane mogą zostać wykorzystane w celach oszustw, takich jak kradzież tożsamości lub innego rodzaju przestępstwa.

W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub potrzeby uzyskania informacji na temat wymiany pieca centralnego ogrzewania, prac termomodernizacyjnych czy programu "Czyste Powietrze", zalecamy bezpośredni kontakt z Urzędem Gminy w Andrzejewie. Wszelkie informacje można uzyskać osobiście, odwiedzając urząd gminy w pok. nr 10 lub skontaktować się telefonicznie pod numerami: 862 717 003 lub 868 889 245.

Gmina bardzo dba o bezpieczeństwo swoich mieszkańców i chce zapewnić, że wszelkie działania dotyczące wymiany pieca centralnego ogrzewania czy programu "Czyste Powietrze" będą prowadzone zgodnie z obowiązującymi procedurami. Apelujemy o czujność i rozwagę, aby nie dać się oszukać przez nieuczciwych przedstawicieli firm, którzy wykorzystują nazwę Urzędu Gminy w Andrzejewie w celu pozyskania osobistych informacji mieszkańców.

W przypadku jakichkolwiek nieprawidłowości lub podejrzeń dotyczących działań takich firm należy niezwłocznie zgłosić ten fakt do Urzędu Gminy w Andrzejewie.

Pamiętajmy, że wymiana pieca centralnego ogrzewania oraz prace termomodernizacyjne to poważne inwestycje, które powinny być przeprowadzane zgodnie z właściwymi procedurami i z udziałem rzetelnych firm. Dlatego nie należy podejmować żadnych decyzji na podstawie nieautoryzowanych informacji lub presji ze strony przedstawicieli firm, które nie są oficjalnie zatwierdzone przez Urząd Gminy w Andrzejewie.

Program "Czyste Powietrze" ma na celu poprawę jakości powietrza i redukcję emisji szkodliwych substancji. Jest to ważna inicjatywa, która może przynieść wiele korzyści dla gminy. Jednak należy pamiętać, że wnioski o dofinansowanie w ramach tego programu powinny być składane bezpośrednio przez zainteresowane osoby, a wszelkie informacje dotyczące procesu aplikacyjnego można uzyskać bezpośrednio w Urzędzie Gminy w Andrzejewie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.