Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Nowa nawierzchnia, nowa jakość - zakończenie prac przy przebudowie ulicy Winnej w Andrzejewie

Andrzejewo może poszczycić się nowym, ulepszonym odcinkiem drogi. Maj przyniósł długo oczekiwane zakończenie prac nad przebudową ul. Winnej, znacząco podnosząc standard życia dla mieszkańców lokalnej społeczności.

2023/05/zakonczenie-prac-przy-przebudowie-ulicy-winnej-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_64662d81278b1 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

Przebudowa drogi to efekt zaangażowania Firmy Transportowo-Usługowej Mirosław Przesmycki z Małkini Górnej, która podjęła się tego ambitnego zadania. W ramach inwestycji, wykonano nową nawierzchnię drogi z kostki betonowej o grubości 8 cm na długości około 101 metrów. Prace obejmowały również budowę indywidualnych zajazdów, także z kostki betonowej o tej samej grubości. Całość przedsięwzięcia to wydatek w kwocie 151 tys. 124.26 złotych. Jest to znaczna inwestycja, która została jednak w dużej mierze sfinansowana za pomocą dofinansowania. Gmina Andrzejewo uzyskała na ten cel wsparcie w wysokości 74 tys. 354 złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Ważne jest zaznaczenie, że pomoc na realizację inwestycji została przyznana za pośrednictwem Lokalnej Grupy Działania "Zielone Sioło" w ramach poddziałania "Wsparcie na wdrażanie operacji w ramach strategii rozwoju lokalnego kierowanego przez społeczność".

Przebudowa ul. Winnej była nie tylko konieczna, ale wręcz niezbędna dla mieszkańców. Stan nawierzchni drogi przed rozpoczęciem prac był daleki od zadowalającego. Popękany asfalt, braki w pokrywie, a także utrudnienia w korzystaniu z drogi - to wszystko stanowiło realne zagrożenie dla użytkowników. Dzięki inwestycji, ulica Winna w Andrzejewie stała się przede wszystkim bezpieczna.

Co więcej, nie można pominąć aspektu estetyki. Nowa nawierzchnia drogi i przebudowane zajazdy znacznie podniosły estetykę lokalnego otoczenia. Prace te nie tylko przyczyniły się do poprawy bezpieczeństwa, ale także przyczyniły się do poprawy komfortu życia mieszkańców.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.