Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Nur


Dwa projekty, jedno wsparcie - Samorząd Województwa Mazowieckiego finansuje kluczowe inwestycje w gminie Nur

W Starostwie Powiatowym w Ostrowi Mazowieckiej, przedstawiciele Urzędu Gminy Nur podpisali umowy na dofinansowanie dwóch kluczowych inwestycji na terenie gminy ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

2023/05/podpisanie-umow-na-dofinansowanie-dwoch-projektow-w-gminie-nur-fot-urzad-gminy-nur-jpg_64745f2cb318d Fot. Urząd Gminy Nur

Czwartek 25 maja był dniem szczególnie ważnym dla gminy Nur. W siedzibie Starostwa Powiatowego w Ostrowi Mazowieckiej sekretarz Urzędu Gminy Nur Edyta Mańko oraz skarbnik Anna Sarnowska podpisały umowy na dofinansowanie dwóch kluczowych inwestycji na terenie gminy. Wsparcie finansowe zostanie przekazane przez Samorząd Województwa Mazowieckiego. Pierwsze z zadań, które otrzymało wsparcie, dotyczy budowy i modernizacji dróg dojazdowych do gruntów rolnych. To niezbędne dla rozwoju rolnictwa i poprawy warunków pracy dla lokalnych rolników, którzy często zmagają się z problemem dostępu do swoich pól, zwłaszcza w sezonie. Konkretnie, chodzi o przebudowę drogi gminnej Strękowo - Ołtarze Gołacze. Na ten cel przeznaczono 200 tys. złotych.

Drugie zadanie, które zyskało finansowe wsparcie, to część programu "Mazowieckie Strażnice 2023". Jest to projekt skupiający się na modernizacji i wyposażeniu jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych na terenie województwa mazowieckiego. Na terenie gminy Nur, dofinansowanie w wysokości 17 tys. złotych trafi do strażnicy OSP Ślepowrony, która zostanie zmodernizowana. Środki te z pewnością przyczynią się do poprawy warunków pracy strażaków oraz zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców.

Podpisanie umów to ważny krok w kierunku realizacji tych dwóch ważnych projektów, które mają na celu poprawę infrastruktury i warunków życia w gminie Nur. Wsparcie ze strony Samorządu Województwa Mazowieckiego jest dowodem na to, że lokalne społeczności są kluczowe dla rozwoju regionu, a inwestycje w nie przynoszą korzyści dla wszystkich mieszkańców.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.