Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Gmina Andrzejewo angażuje się w rozwój infrastruktury. Przebudowa drogi już wkrótce!

W Urzędzie Gminy w Andrzejewie podpisano umowę na realizację projektu "Przebudowa drogi gminnej nr 260102W w miejscowościach Stara Ruskołęka i Ruskołęka Parcele do drogi powiatowej 2604W". Prace obejmują roboty przygotowawcze, rozbiórkowe, ziemne, podbudowę nawierzchni, zjazdy oraz pobocza. Zakończenie prac przewidziane jest na 23 listopada 2023 roku.

2023/06/podpisanie-umowy-na-przebudowe-drogi-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_64789ccd782bb Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W czwartek 25 maja w Urzędzie Gminy w Andrzejewie doszło do znaczącego wydarzenia dotyczącego rozwoju lokalnej infrastruktury drogowej. Podpisano umowę o realizacji inwestycji, noszącej tytuł "Przebudowa drogi gminnej nr 260102W w miejscowościach Stara Ruskołęka i Ruskołęka Parcele do drogi powiatowej 2604W". Podpis pod dokumentem złożyli przedstawiciele gminy Andrzejewo: wójt gminy Beata Ponichtera i skarbnik gminy Paulina Pecura oraz wykonawca - Firma Transportowo-Usługowa Mirosław Przesmycki z Małkini Górnej.

Projekt przewiduje kompleksową realizację następujących prac: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, roboty ziemne, podbudowę nawierzchni, zjazdy oraz pobocza. Dodatkowo planowany jest montaż warstwy odcinającej wykonanej z gruntu stabilizowanego cementem o grubości 20 cm, a podbudowa zasadnicza nawierzchni zostanie zrealizowana z mieszanki kruszywa niezwiązanego o tej samej grubości.

Nawierzchnia drogowa wykonana zostanie z betonu asfaltowego, z warstwą wiążącą o grubości 5 cm i warstwą ścieralną o grubości 4 cm. Elementy konstrukcyjne zjazdów i peronów zostaną ukształtowane z kostki brukowej o grubości 8 cm, w tonacji grafitowej na wjazdach oraz czerwonej na peronach. Założona długość przebudowanej drogi wynosi 990 metrów, co znacząco wpłynie na poprawę komfortu i bezpieczeństwa podróży dla mieszkańców Starej Ruskołęki i Ruskołęki Parcele.

Koszt całkowity tej inwestycji wynosi 2 mln 399 tys. 191.45 złotych. Ważne jest podkreślenie, że znaczące wsparcie finansowe przewiduje Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg na rok 2023, który pokryje kwotę 1 mln 684 tys. 232 złotych.

Zgodnie z harmonogramem, zakończenie prac przebudowy planowane jest do dnia 23 listopada 2023 roku. Tym samym, gmina Andrzejewo kontynuuje dążenie do podnoszenia standardu życia swoich mieszkańców poprzez realizację inwestycji infrastrukturalnych. To ważny krok na drodze do zapewnienia lepszej dostępności komunikacyjnej i wzrostu atrakcycyjności regionu.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.