Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Droga do rozwoju - Przebudowa drogi powiatowej w gminie Andrzejewo zakończona

Zakończono prace nad przebudową drogi powiatowej nr 2607W, łączącej miejscowości Jasienica, Kowalówka i Stara Ruskołęka w gminie Andrzejewo. Inwestycja o długości 6.2 km kosztowała łącznie prawie 13 mln złotych, z czego znaczną część stanowiło dofinansowanie z programu Polski Ład.

2023/06/odbior-drogi-powiatowej-na-terenie-gminy-andrzejewo-fot-starostwo-powiatowe-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_647d8846d2bb3 Fot. Starostwo Powiatowe w Ostrowi Mazowieckiej

Środa 31 maja była dniem o szczególnej wadze dla mieszkańców gminy Andrzejewo. Dokonano wtedy odbioru końcowego robót budowlanych zadania o nazwie "Przebudowa drogi powiatowej nr 2607W Jasienica - Kowalówka - Stara Ruskołęka wraz z obiektem inżynierskim". Inwestycja ta ma kluczowe znaczenie dla poprawy komunikacji oraz bezpieczeństwa na drogach w regionie. Przebudowana trasa ma długość 6.2 km, a jej realizacja pochłonęła łączne nakłady finansowe w wysokości 12 mln 993 tys. 907.48 złotych. Zadanie zostało sfinansowane z kilku źródeł. Najważniejsze było dofinansowanie z programu Polski Ład, które wyniosło 10 mln 241 tys. 424.98 złotych. Resztę kosztów pokryły gmina Andrzejewo oraz budżet Powiatu Ostrowskiego, które dołożyły do inwestycji po 1 mln 376 tys. 241.50 złotych.

Przebudowa drogi była poważnym wyzwaniem logistycznym i technicznym. Została jednak zrealizowana zgodnie z harmonogramem, dzięki profesjonalizmowi i doświadczeniu firmy Przedsiębiorstwo Robót Drogowo-Mostowych "Trakt", która odpowiadała za wykonanie robót.

Nowoczesne, bezpieczne i funkcjonalne drogi to jeden z fundamentów skutecznej polityki lokalnej, mających bezpośredni wpływ na jakość życia mieszkańców. W ramach projektu zadbano o każdy szczegół - od odpowiedniego znakowania po optymalizację przebiegu trasy. Nowa droga powiatowa nr 2607W z pewnością przyczyni się do poprawy komfortu jazdy oraz przyspieszy transport między miejscowościami Jasienica, Kowalówka i Stara Ruskołęka.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.