Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Wiara i religia


Ulice Ostrowi Mazowieckiej ozdobione na cześć Bożego Ciała - Sprawdź plan procesji!

8 czerwca, Święto Bożego Ciała, to jedno z najważniejszych świąt w kościele katolickim. Wierni w całym kraju i na całym świecie obchodzą ten dzień w sposób wyjątkowy, z dumą i radością idąc w procesjach ulicami swoich miast. W Ostrowi Mazowieckiej procesje z różnych parafii przemierzają miasto, każda z nich przebiegając innymi trasami.

2022/06/procesja-boze-cialo-parafia-wniebowziecia-nmp-fot-ostrowmaz24-jpg_62ab11ddcfc19

Poniżej przedstawiamy plan procesji w Ostrowi Mazowieckiej i Komorowie.

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP

Parafia pw. Wniebowzięcia NMP w Ostrowi Mazowieckiej przewiduje cztery msze święte o godzinach 7.00, 9.00, 11.00 i 18.00. Po mszy o godzinie 11.00 procesja wyruszy z kościoła, przemierzając ulice 3 Maja, Sobotki, pl. Wolności, Warchalskiego, Widnichowska, Lipowa, Armii Krajowej, i ponownie 3 Maja, aż powróci do kościoła.

Parafia pw. Opatrzności Bożej

W parafii pw. Opatrzności Bożej planowane są trzy msze święte: o 8.00, 9.30 i 17.00. Po mszy o godzinie 9.30, około godziny 10.20, rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy. Trasa procesji przewiduje przejście przez ulice Małkińska, Bursztynowa, Bielska, Szpitalna.

Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza

Parafia Chrystusa Dobrego Pasterza planuje odprawienie mszy o godzinach 7.00, 9.00, 10.30 z Procesją Eucharystyczną i 18.00. Procesja w tym roku przejdzie ulicami: Rataja, M. Dąbrowskiej, Kubusia Puchatka, Wojska Polskiego, Świderskich, Dąbrowskiej i Rataja, aż powróci do kościoła.

Parafia pw. Św. Jozafata w Komorowie

W parafii pw. Św. Jozafata w Komorowie planowane są msze święte o godzinach 7.30, 9.00, 11.00, 18.00. Procesja eucharystyczna, po mszy o godz. 11.00, odbędzie się wokół kościoła, a towarzyszyć jej będą modlitwy przez całą oktawę Bożego Ciała.

Obchody Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej stanowią ważną część życia religijnego wiernych w Ostrowi Mazowieckiej. Uroczystości procesyjne, pełne piękna i duchowej głębi stanowią nie tylko wyraz wiary, ale także jednoczą wiernych w tej szczególnej celebracji.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.