Opublikowano

Gmina Andrzejewo zyska nowy most (zdjęcia)

Gmina Andrzejewo uzyska 800 tys. zł z budżetu wojewódzkiego. Fundusze zostaną przeznaczone na odbudowę mostu w Rusołęce - Parcelach, który
Fot. UMWM

Gmina Andrzejewo uzyska 800 tys. zł z budżetu wojewódzkiego. Fundusze zostaną przeznaczone na odbudowę mostu w Rusołęce - Parcelach, który został uszkodzony przez wodę. 

Koniec zimy i początki wiosny w gminie Andrzejewo przyniósł niespodziewany wydatek. Wysoki stan wód gruntowych oraz intensywne opady przyczyniły się do uszkodzenia mostu. W wyniku ogromnych zniszczeń zalecono ekspertyzę techniczną, która wykazała, że obiekt jest zagrożeniem i niestety musi zostać wyburzony. 

We wtorek 27 czerwca w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Warszawie, członkinie zarządu Janina Orzełowska i Elżbieta Lanc oraz wójt gminy Andrzejewo Beata Ponichtera przy kontrasygnacie skarbnik Pauliny Pecury, podpisały umowę w sprawie otrzymania 800 tys. zł z budżetu województwa mazowieckiego na odbudowę mostu w Rusołęce-Parcelach.

Dzięki przyznanemu dofinansowaniu w miejscu starego mostu, stanie lepsza, lepiej zabezpieczona i wzmocniona konstrukcja nadwodna łącząca brzegi rzeki. Jego koszt jest szacowany na około 1,2 mln. zł. 

Fot. UMWM Fot. UMWM

Fot. UMWM Fot. UMWM

💬 Komentarze (0)

Chronione przez reCAPTCHA
Ładowanie komentarzy...

Dopasuj dla mnie

Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.

Wybraliśmy dla Ciebie


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.

Komentarze (0)
Opcje

Dostosuj preferencje treści:

Dołącz