We wtorek 25 lipca wójt gminy Andrzejewo pani Beata Ponichtera podpisała umowę na realizację zadania pod nazwą "Rozbudowa budynku szkoły w miejscowości Ołdaki - Polonia".
Całkowity koszt inwestycji wynosi 1 252 792,38zł, w tym dofinansowanie w wysokości 60% z Samorządu Województwa Mazowieckiego w ramach Instrumentu Wsparcia Zadań Ważnych Dla Równomiernego Rozwoju Województwa Mazowieckiego.
Przewidywany termin realizacji mija za 10 miesięcy od dnia podpisania umowy.
- Głównym elementem inwestycji jest budowa nowego budynku. Szkoła będzie wykorzystywać go do realizacji w nim zajęć szkolnych, przeprowadzenia apeli i uroczystości. Nowy budynek służyć będzie również mieszkańcom okolicznych miejscowości, w którym to będą mogły odbywać się spotkania kulturalno - społeczne - informuje urząd gminy.
W nowym budynku znajdzie się sala główna o pow. 173,58 m 2, szatnia, pomieszczenie socjalne, schowek, łazienka męska, damska i dla osób niepełnosprawnych oraz pomieszczenie porządkowe.
Dodatkowo w ramach inwestycji odbędzie się również remont budynku szkoły. Ściany sali lekcyjnych, korytarzy i klatek schodowych zostaną pomalowane. Zamontowane będą nowe futryny i drzwi oraz wymienione zostanie pokrycie dachowe budynku.
Inwestycja z pewnością posłuży obecnym i przyszłym uczniom, a zajęcia w odnowionych salach będą przyjemniejsze.

💬 Komentarze (0)