Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Gminy | Nur


Nowe drogi i modernizacja szkoły to tylko początek. Co jeszcze czeka mieszkańców gminy Nur?

Mieszkańcy Gminy Nur mają powody do radości! Ostatnie tygodnie przyniosły bowiem serię ważnych decyzji, które mają na celu rozwój i ulepszenie infrastruktury lokalnej.

2023/08/nur-droga-jpg_64cfafd610b31 Gmina Nur

Przebudowa drogi Strękowo – Ołtarze-Gołacze 26 lipca tego roku, stanowił ważny dzień dla gminy. Wtedy to podpisano umowę na realizację inwestycji dotyczącej przebudowy drogi gminnej na działkach nr 150 i 1088. Droga zostanie wybudowana z betonu asfaltowego na długości 637,18 mb. Wykonawcą jest firma "GOŁ-BUDDROG" Zdzisław Gołębiewski. Cieszy także fakt, że inwestycja zostanie współfinansowana ze środków budżetu Województwa Mazowieckiego, co świadczy o znaczeniu projektu dla regionu.

Rozbudowa drogi Godlewo – Milewek – Kamieńczyk Wielki Tego samego dnia podpisano kolejną umowę, tym razem z firmą "FUH TRANSAGRO" Kamil Wagner. Zadanie polega na rozbudowie i przebudowie drogi o długości 784 mb. Inwestycja, której wartość wynosi 1 473 276,74 zł, będzie współfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Modernizacja oświetlenia Szkoły Podstawowej w Nurze 4 sierpnia zaś przyniósł wiadomości o modernizacji oświetlenia wewnętrznego w budynkach Szkoły Podstawowej w Nurze. Umowę na realizację tego zadania podpisano z firmą "MADO" Andrzej Mróz. To inwestycja warta 239 850,00 zł, która zostanie sfinansowana w całości z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Co więcej, modernizacja ta jest kontynuacją inwestycji dotyczącej termomodernizacji budynków szkolnych w Nurze.

Te inwestycje to dowód na to, że Gmina Nur nieustannie dąży do rozwoju i poprawy warunków życia swoich mieszkańców. Wprowadzone zmiany zapewnią lepszą dostępność komunikacyjną oraz zwiększą komfort użytkowania obiektów publicznych. Mieszkańcy z pewnością docenią te działania, które przyczynią się do zwiększenia atrakcyjności regionu zarówno dla obecnych, jak i przyszłych pokoleń.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.