Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Sporty, konkursy i lokalne talenty: cała moc atrakcji Dni Kukurydzy Andrzejewo 2023

Zakończyły się obchody XXII edycji Dni Kukurydzy w Andrzejewie, które przyciągnęły mieszkańców regionu i licznych gości na dwa dni pełne atrakcji. Organizowane przez Wójta Gminy Andrzejewo, z wsparciem Samorządu Województwa Mazowieckiego, wydarzenie stanowiło nie tylko celebrację rolnictwa, ale również platformę dla lokalnych talentów i forum dla dyskusji na temat rozwoju gminy.

2023/08/kurpiaki-jpg_64e87a6b42f16 Fot. Gmina Andrzejewo

Pierwszy dzień świętowania otworzyły Zawody Wędkarskie na stawach żwirowni w Szumowie. Pan Krzysztof Laskowski wyłonił się jako zwycięzca, podnosząc Puchar Wójta Gminy Andrzejewo. Na tej samej fali sportowej, młodzi piłkarze mieli okazję zademonstrować swoje umiejętności w Turnieju o Puchar Wójta Gminy Andrzejewo, gdzie pięć drużyn rywalizowało o miano najlepszych.

W niedzielę, Wójt Gminy Andrzejewo, Pani Beata Ponichtera, zainaugurowała oficjalną część wydarzenia. Goście, wśród których były osobistości z różnych dziedzin życia publicznego, zostali serdecznie przywitani. W swoim przemówieniu, Pani Wójt zwróciła uwagę na znaczenie rolnictwa dla społeczności i podziękowała za wsparcie ze strony władz.

Podczas ceremonii wręczono również statuetki i nagrody dla wyróżniających się mieszkańców. Oprócz triumfatorów zawodów wędkarskich, nagrodzeni zostali także uczniowie z najlepszymi wynikami egzaminów oraz Amelia Zaręba, która zdobyła złoto w Mistrzostwach Europy w Karate Kyokushin.

Po części oficjalnej, przyszła pora na zabawę i relaks. Od prezentacji talentów młodych artystów, po koncerty lokalnych zespołów muzycznych, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dzieci bawiły się w wesołym miasteczku, a dorośli mieli okazję skosztować lokalnych produktów.

Nie można nie wspomnieć o humanitarnym aspekcie wydarzenia. Organizowany był punkt krwiodawstwa, gdzie krew zbierana była dla 8 -letniego Marcelka, chorego na białaczkę.

Dni Kukurydzy to więcej niż święto plonów, to święto społeczności. Wzruszenia i radość, które towarzyszyły tej uroczystości, pokazały, jak ważne jest wspólne świętowanie i docenianie osiągnięć na różnych płaszczyznach życia.

Dzięki wsparciu licznych sponsorów i zaangażowaniu mieszkańców, XXII edycja Dni Kukurydzy w Andrzejewo była nie tylko udaną imprezą, ale również dowodem na to, że wspólnota, sport i rolnictwo mogą iść ręka w rękę, tworząc coś wyjątkowego dla wszystkich uczestników.

Organizatorzy już teraz zapraszają na przyszłoroczną, XXIII edycję, która zapowiada się być równie spektakularna.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.