Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Nur


Nowe Drogi w Godlewo Wielkie i Godlewo-Warsze: inwestycja na poziomie lokalnym z wpływem makroskalowym

21 sierpnia 2023 roku stał się dniem milowym dla mieszkańców Godlewo Wielkie i Godlewo-Warsze. Dzięki współpracy pomiędzy Gminą Nur a firmą GOLDRAD Sp. z o.o., udało się zakończyć kluczową inwestycję drogową, która nie tylko poprawi komfort życia lokalnej społeczności, ale także ma potencjał do stworzenia nowych możliwości gospodarczych.

2023/08/unnamed-jpg_64e88ec79df47 Fot. Gmina Nur

Przebudowa dwóch dróg gminnych, oznaczonych jako Nr 260519W i Nr 260509W, była realizowana w formule "zaprojektuj i wybuduj". W ramach tego zadania wykonano kompleksowe prace projektowe, uzyskano niezbędne zgody i prawa budowlane, a następnie przystąpiono do prac na miejscu. Nawierzchnia z betonu asfaltowego, nowe pobocza, zjazdy oraz przejazdy nad ciekami wodnymi, to elementy, które znacząco poprawią bezpieczeństwo i komfort podróży.

Całość inwestycji kosztowała 2 515 690,71 zł. Co warto podkreślić, aż 95% wartości tej inwestycji zostało dofinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych - Edycja 1. Dzięki temu wsparciu, możliwa była realizacja projektu na najwyższym poziomie, co z pewnością przyniesie długoterminowe korzyści.

Otwarcie dróg nie obyło się bez uroczystego charakteru. Oprócz mieszkańców, w wydarzeniu uczestniczyli także Anna Kaszuba - Dyrektor Biura Wojewody Mazowieckiego, Marcin Grabowski - Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce oraz Proboszcz Parafii Zuzela Ks. Kan. Jerzy Krysztopa. Ich obecność podkreśliła znaczenie inwestycji na poziomie regionalnym i lokalnym.

Poprawa infrastruktury drogowej to nie tylko kwestia komfortu, ale także rozwoju. Nowo wybudowane drogi mogą stać się katalizatorem dla innych inwestycji w regionie. Przykładem mogą być nowe firmy, które dzięki lepszej dostępności zdecydują się zainwestować w tym rejonie, tworząc miejsca pracy i generując dodatkowe wpływy dla gminy.

Realizacja tak skomplikowanego i kosztownego projektu jak przebudowa dróg w Godlewo Wielkie i Godlewo-Warsze, to dowód na to, że dzięki dobrej współpracy i planowaniu, możliwe jest wprowadzenie zmian, które służą zarówno lokalnej społeczności, jak i mają wpływ na szersze otoczenie. Czas pokaże, jakie jeszcze korzyści przyniesie ta inwestycja, ale już teraz jest pewne, że stanowi ona duży krok w kierunku rozwoju tych małych, lecz ambitnych społeczności.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.