Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Najstarszy mieszkaniec gminy Andrzejewo świętuje setne urodziny (zdjęcia)

W dniu 27 września 2023 roku w domu Państwa Janiny i Andrzeja Wardaszków w Królach Dużych odbyła się uroczystość z okazji setnych urodzin Pana Tadeusza Wardaszką, najstarszego mieszkańca gminy Andrzejewo.

2023/09/3-3-jpg_65168dce6f0ea Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych, w tym Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Ostrołęce Pan Marcin Grabowski, Wójt Gminy Andrzejewo Pani Beata Ponichtera oraz Kierownik USC w Andrzejewie Pani Grażyna Baranowska.

Pani Wójt przekazała jubilatowi piękny bukiet kwiatów oraz prezent. Następnie uczestnicy uroczystości wspólnie wznieśli toast oraz odśpiewali Panu Tadeuszowi gromkie 200 lat.

W czasie spotkania dostojny jubilat opowiadał o swoim dzieciństwie, biedzie jaka dotknęła wtedy wszystkich ze względu na trudny czas wojny. Ciężka praca wywarła bardzo duży wpływ na życie naszego jubilata, który mimo przeciwności losu, razem z żoną wychował 3 synów oraz doczekał 5 wnucząt i 8 prawnucząt.

Pan Tadeusz Wardaszka jest w tak doskonałej formie, że gdyby nie akt urodzenia sporządzony w 1923 roku, trudno byłoby uwierzyć, że ma aż tyle lat. Mimo, że 15 lat temu miał drugi zawał, w czerwcu bieżącego roku był w sanatorium sam bez opiekuna i doskonale sobie tam radził. W ogóle ma dobrą pamięć i wszystkie czynności wykonuje samodzielnie, każdego dnia chodzi na spacery po 2 kilometry.

Wszyscy uczestnicy uroczystości złożyli jubilatowi życzenia zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Panu Tadeuszowi Wardaszka życzymy jeszcze wielu lat w tak dobrej kondycji i zdrowiu!

2023/09/2-2-jpg_65168db23ba48 Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

2023/09/3-3-jpg_65168dce6f0ea Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.