Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Policjanci z pomocą straży pożarnej powstrzymali mężczyznę przed samobójstwem

Małkińscy funkcjonariusze policji interweniowali w Broku, gdzie 33-letni mężczyzna odgrażał się, że odbierze sobie życie. Policjanci z pomocą straży pożarnej nie dopuścili do tragedii. 

2023/11/portret-meskiego-ochroniarza-ze-stacja-radiowa-i-ekranami-kamer-23-2150368715-jpg_6554be62d093c

W poniedziałek 13 listopada po południu dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał zgłoszenie, dotyczącego agresywnego mężczyzny, który niszczy wyposażenie domu. 

Na miejsce pojechali małkińscy funkcjonariusze, którzy zastali 33-latka i jego najbliższych. Mężczyzna stał na piętrze przy schodach, nie pozwalając nikomu się do niego zbliżyć. Po chwili na miejsce dotarli ratownicy medyczni. 33-latek nie reagował na żadne prośby o zejście, a gdy policjanci się do niego zbliżali, ten się oddalał. 

- W pewnym momencie otworzył okna z obu stron budynku i wychodził na drewniane krokwie niezabudowanego tarasu. Wezwano na miejsce straż pożarną celem udzielenia asekuracji, gdyby mężczyzna próbował wyskoczyć przez okno. W pewnym momencie st. post Przemysław Kaliś wspólnie z ratownikiem medycznym poszedł za 33-latkiem, natomiast st. post Mateusz Mazur wyszedł na zewnątrz i wszedł na drabinę, aby móc asekurować ewentualny upadek mężczyzny. Wtedy 33-latek wszedł na krokiew i stanął w miejscu, w którym była najdalej wysunięta. Mężczyzna trzymał w dłoni ostre narzędzie i odgrażał się, że zrobi sobie krzywdę. W pewnym momencie policjant kontrolując całą sytuację, pchnął mężczyznę na skokochron rozstawiony wcześniej przez straż pożarną. 33-latek został przekazany załodze pogotowia i przewieziony do szpitala - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

33-latek nie zrobił sobie krzywdy dzięki opanowaniu i odpowiedniej ocenie sytuacji przez małkińskich policjantów.

Pamiętaj, że nie jesteś sam/a!

Jeżeli czujesz się przytłoczony/a, zdezorientowany/a lub po prostu potrzebujesz porozmawiać, są ludzie, którzy chcą Ci pomóc.

Kryzysowy Telefon Zaufania 116 123 jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dyżurujący psychologowie wysłuchają Cię i udzielą wsparcia.

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym oferuje pomoc psychologiczną, poradnictwo prawne i pomoc w odnalezieniu specjalistycznej opieki. Możesz się z nimi skontaktować pod numerem 800 70 2222 lub na stronie internetowej www.centrumwsparcia.pl.

Nie czekaj, aż będzie za późno. Poproś o pomoc.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.