Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Kierująca była trzeźwa, ale pieszy nie miał elementów odblaskowych

Funkcjonariusze wydziału kryminalnego wyjaśniają okoliczności wypadku drogowego w Smoleniach, do którego doszło w poniedziałek po południu. 

2023/11/ikona-znak-ostrzegawczy-zolty-trojkat-na-bialym-tle-53876-71267-jpg_6555dfdf94c0e


- Na miejscu pracowali policjanci z wydziału ruchu drogowego i kryminalnego. Wstępnie ustalili, że kierująca vw trzeźwa 18-latka z powiatu ostrowskiego na prostym odcinku nieoświetlonej drogi poza obszarem zabudowanym najechała na leżącego na jezdni mężczyznę, nie mającego żadnych elementów odblaskowych. Z uwagi na obrażenia 43-latek z powiatu ostrowskiego został przewieziony do szpitala, tam też pobrano od niego krew do zbadania stanu trzeźwości. Wszystkie okoliczności wypadku badane są przez policjantów wydziału kryminalnego ostrowskiej komendy - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Policjanci apelują do pieszych o zachowanie ostrożności w przypadku korzystania wieczorem z nieoświetlonego pobocza jezdni poza obszarem zabudowanym. Należy pamiętać, iż w takiej sytuacji mają obwiązek posiadania elementów odblaskowych, by zwiększyć swoją widoczność. 

Najczęściej do tragedii dochodzi gdy pieszy jest pod wpływem alkoholu i przewróci się na jezdnię w miejscu nieoświetlonym, wtedy kierowca nie ma możliwości zobaczyć go dopiero w ostatniej chwili i nie ma szans na jego ominięcie. 

Bądź widoczny, noś odblaski!

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.