Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Znajomy przez komunikator prosi o pożyczkę pieniędzy? To może być oszustwo!

Oszuści wciąż szukają nowych sposobów na łatwe zdobycie pieniędzy. Ostatnio co raz częściej do swoich celów wykorzystują konta użytkowników portali społecznościowych. 

2023/11/20231115121005-download-jpg_6554ad653814f

By uzyskać pieniądze wysyłają wiadomość z prośbą o przesłanie kodu, dzięki któremu można dokonać płatności mobilnych. Tym razem znajomi nie dali się nabrać. 

- Wczoraj przed północą dyżurny ostrowskiej komendy otrzymał informację o próbie oszustwa. 27-latka z powiatu ostrowskiego zgłosiła w małkińskim komisariacie, że sprawcy włamali się na jej konto na portalu społecznościowym i wysłali w jej imieniu wiadomość do znajomych. Sprawca/sprawcy prosili o wygenerowanie i przesłanie kodów niezbędnych do wykonania płatności mobilnych. Na szczęście odbiorcy wiadomości nie uwierzyli i nie przesłali kodów, w ten sposób nie stracili pieniędzy - informuje asp. Marzena Laczkowska, Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Obecnie jest to najbardziej popularna forma stosowana przez oszustów. Sprawcy włamują się na konta użytkowników portali społecznościowych i piszą w imieniu tej osoby. 

Dlatego zanim podasz kod autoryzacyjny zadzwoń do tej osoby i upewnij się, że piszesz z prawdziwą osobą, a nie oszustem. W ten sposób można uniknąć utraty pieniędzy. 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.