Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Widzisz bezdomnego lub osobę potrzebującą pomocy? Reaguj!

Funkcjonariusze z Ostrowi Mazowieckiej oraz Małkini Górnej regularnie sprawdzają miejsca, gdzie mogą znajdować się osoby bezdomne, schorowane i starsze, których zdrowie bądź życie może być zagrożone z uwagi na niską temperaturę. 

2023/11/bezdomny-spi-na-mrozie-53876-46993-jpg_65560a3aa7ac7

Dotychczas temperatury były sprzyjające, niestety z każdym dniem temperatura w ciągu dnia znacznie spada, a w nocy mogą pojawić się przymrozki. 

- To trudny czas szczególnie dla osób bezdomnych, schorowanych i samotnych, których zdrowie i życie może być zagrożone gdy przebywają na zewnątrz. Ostrowscy i małkińscy policjanci co roku gdy temperatura na zewnątrz spada sprawdzają miejsca gdzie mogą przebywać osoby będące w trudnej sytuacji życiowej. Każda z tych osób jeżeli tylko wyrazi zgodę otrzyma niezbędną pomoc od odpowiednich instytucji - informuje asp. Marzena Laczkowska Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Funkcjonariusze zwracają się do mieszkańców powiatu ostrowskiego o reakcję wobec takich osób, by nie doprowadzić do tragedii. Interwencję można zgłaszać poprzez nr alarmowy 112 lub bezpośrednio do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr tel 47 704 42 00.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.