Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Ostrowski policjant i jego pies pomagają chronić bezpieczeństwo naszego kraju

Jeden z ostrowskich policjantów wraz z czworonożnym przewodnikiem już od dwóch tygodni pełni służbę na terenie powiatu hojnowskiego w miejscowościach przy granicy z Białorusią. Ma on za zadanie wspomóc inne służby w dbaniu o bezpieczeństwo naszego kraju. 

2023/11/288-165523-jpg_65570dcb4f552 Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej


- Służba policjanta nie zawsze kończy się wraz z granicą powiatu obejmującego teren danej komendy. W wyjątkowych sytuacjach policjanci są oddelegowani do wykonywania swoich obowiązków nawet kilkaset km dalej np. podczas zabezpieczania ważnych wydarzeń sportowych. W związku z poważną sytuacją związaną z nielegalnym przekraczaniem granicy polsko-białoruskiej na służbę w tym rejonie został oddelegowany ostrowski policjant/przewodnik mł. asp. Sylwester Wyrzykowski ze swoim czworonożnym kompanem. Policjant pełni służbę zarówno w porze dziennej jak i nocnej wspomagając inne służby m.in. straż graniczną i wojsko w ochronie polskich granic - informuje asp. Marzena Laczkowska Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

To nie pierwsza taka sytuacja, w której ostrowscy funkcjonariusze są zaangażowani w dbanie o bezpieczeństwo polskich granic. Na przełomie 2021/2022 w systemie rotacyjnym służbę w przygranicznych miejscowościach pełnili też policjanci z ruchu drogowego. Ich zadaniem była dbałość o bezpieczeństwo na drodze ze szczególną uwagą na legalność pobytu osób podróżujących autem oraz przewożonych przez nich bagaży. 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.