Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Wsiadła za kierownicę bez uprawnień - stanie przed sądem

Mieszkanka powiatu ostrowskiego mimo braku uprawnień wsiadła za kierownicę. Funkcjonariusze z wydziału ruchu drogowego zakończyli jej jazdę. 

2023/11/portret-meskiego-ochroniarza-ze-stacja-radiowa-i-ekranami-kamer-23-2150368715-jpg_6554be62d093c

- Wczoraj po godz. 22:00 ostrowscy policjanci z ruchu drogowego patrolowali ul. W.Broniewskiego. Tam zatrzymali do kontroli drogowej kierującą seatem. Podczas sprawdzenia w policyjnych bazach danych otrzymali informację, że 33-latka z powiatu ostrowskiego nie ma uprawnień do kierowania autem. W związku z powyższym policjanci przygotowali dokumentację, która jest podstawą do sporządzenia wniosku do sądu o ukaranie - informuje asp. Marzena Laczkowska Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Należy pamiętać, iż wedle przepisów prawa, kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub strefie ruchu prowadzi pojazd mechaniczny, nie mając do tego uprawnienia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny nie niższej niż 1500 złotych.

Dodatkowo sąd orzeka zakaz prowadzenia pojazdów, złamanie sądowego zakazu wiąże się z popełnieniem przestępstwa. 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.