Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Zadbaj o bezpieczeństwo swojego pupila

Pies jest najlepszym przyjacielem człowieka, niestety właściciele nie zawsze pamiętają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 

2023/11/wspaniale-ujecie-owczarka-niemieckiego-siedzacego-na-polu-trawy-181624-15068-jpg_65574a811df77

- W środę po południu dyżurny ostrowskiej komendy przyjął zgłoszenie o kolizji auta z psem w Helenowie. Na miejsce pojechali policjanci z ruchu drogowego i ustalili, że 56-latkowi z powiatu wysokomazowieckiego kierującemu kią tuż pod auto wybiegł pies. Kierowca mimo szczerych chęci nie miał możliwości uniknięcia zderzenia z czworonogiem. Kierowca był trzeźwy, nic mu się nie stało, niestety pies nie przeżył. Policjanci ustalili właścicielkę psa, 69-latka z powiatu ostrowskiego została ukarana mandatem za niewłaściwą opiekę nad zwierzęciem - informuje asp. Marzena Laczkowska Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Funkcjonariusze wciąż apelują do właścicieli psów o odpowiednią opiekę nad pupilami. Jedynym sposobem, by uniknąć zderzenia z autem jest ogrodzone podwórko z zamkniętą bramą. 

Kolizja auta z psem może mieć tragiczne skutki zarówno dla kierowcy jak i dla psa. Dodatkowo w przypadku uszkodzenia samochodu kierowca może żądać od właściciela psa zwrotu kosztów naprawy auta.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.