Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Uważaj na podejrzane rozmowy telefoniczne!

Funkcjonariusze przypominają o zachowaniu wszelkich środków ostrożności podczas rozmowy telefonicznej z obcymi osobami. Przez telefon nie jesteśmy w stanie zweryfikować wiarygodności takiej osoby, więc działamy pod wpływem emocji. 

2023/11/przekonany-mlody-przystojny-mezczyzna-blondynka-siedzi-przy-stole-rozmawia-przez-telefon-i-patrzac-na-bok-141793-70479-jpg_65574e6e26639

- W środę po południu 57-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego poinoformowała dyżurnego ostrowskiej komendy o odebraniu dwóch "dziwnych" telefonów. Po południu na jej tel komórkowy zadzwoniła kobieta podająca się za pracownika jednego z banku. Podczas dalszej rozmowy kobieta zaczęła pytać o szczegóły związane z wnioskiem o kredyt na kwotę 50 tyś zł, którego nie skladała 57-latka. Kobieta zachowała ostrożność i nie podała żadnych swoich danych. Po chwili 57-latka odebrała kolejny telefon tym razem od mężczyzny, przedstawiającego się jako pracownik innego banku. Ten z kolei poinformował ją, że sytację ze złożonym wnioskiem o kredyt przekażą Policji, na tym rozmowa zakończyła się. 57-latka nie poniosła żadnych strat - informuje asp. Marzena Laczkowska Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej. 

Mundurowi apelują do mieszkańców powiatu ostrowskiego o zachowanie szczególnej ostrożności w kontaktach telefonicznych z nieznanymi osobami. Każdą podejrzaną rozmowę należy zgłaszać w swoim banku. Nigdy nie należy podawać swoich danych przez telefon, gdyż sprawcy mogą je wykorzystać w procederze przestępczym.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.