Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Nur


Iskry Niepodległej w Nurze (wideo)

W dniach 29-30 listopada 2023 roku w Nurze, na Rynku, będzie można zobaczyć wyjątkowe przedstawienie multimedialne - Iskry Niepodległej.

2023/11/unnamed-jpg_655c8b8797053 Fot. Materiały organizatora

Iskry Niepodległej to nowoczesny projekt multimedialny, opowiadający o wybitnych postaciach, umieszczony w specjalnie zaprojektowanych naczepach. Dzięki nowoczesnym technologiom wizualnym przedstawiane są w nich fakty i postacie tworzące niesamowitą opowieść o potencjale naszej polskiej wspólnoty.

Wśród postaci, które zostaną zaprezentowane w Nurze, znajdują się:

Mieczysław Bekker - wybitny naukowiec i wynalazca, twórca wielu kluczowych patentów w dziedzinie lotnictwa i astronautyki.

Irena Sendlerowa - działaczka społeczna i sanitariuszka, która ratowała Żydów w czasie II wojny światowej. 

Jan Szczepanik - wynalazca, który opatentował ponad 200 wynalazków, w tym kinematograf bez filmu, kolorowy telewizor i drukarki. 

Jan Czochralski - chemik, który odkrył metodę otrzymywania kryształów krzemu, stosowaną w produkcji półprzewodników. 


Narratorem opowieści jest cyfrowa postać, która porusza się po ścianie ekspozycyjnej na specjalnie zaprojektowanym ekranie. Dodatkowo elementy graficznie zostały wykreowane przez AI.

Iskry Niepodległej to wyjątkowa okazja do poznania historii wybitnych Polek i Polaków, którzy wnieśli znaczący wkład w rozwój naszej wspólnoty. Przedstawienie jest przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych i jest dostępne bezpłatnie.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.