Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Zakończono modernizację oświetlenia ulicznego w gminie Andrzejewo

W październiku 2023 r. zakończyły się prace polegające na wymianie i modernizacji oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo. Inwestycja została zrealizowana w ramach zadania pn. "Modernizacja oświetlenia ulicznego na terenie gminy Andrzejewo".

2023/11/okladka-oswietlenie-uliczne-jpg_65670ef2b6431 Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

W ramach modernizacji wymieniono na nowoczesne, energooszczędne lampy uliczne LED, a także skrzynki sterujące na nowoczesne systemy zdalnego sterowania oświetlenia ulicznego.

Całkowity koszt inwestycji wyniósł 2 029 233,60 zł, z czego 1 726 920,00 zł zostało dofinansowane z programu "Polski Ład". Lampy objęto gwarancją na 10 lat.

Przed wymianą lamp oświetlenie uliczne na terenie gminy było bardzo energochłonne i nie spełniało należycie swojej roli. Przeprowadzona modernizacja w oparciu o nowoczesną technologię LED, o zmiennym profilu obciążenia oraz zastosowanie systemu sterowania pozwala na znaczne obniżenie zużycia energii.

Kolejną korzyścią jest poprawa oświetlenia pasów drogowych, co wpływa bezpośrednio na bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Modernizacja oświetlenia ulicznego w gminie Andrzejewo to inwestycja, która przyniesie wiele korzyści dla mieszkańców i gminy. Pozwoliła ona na obniżenie zużycia energii, poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz poprawę estetyki przestrzeni publicznej.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.