Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Profilaktyka w szkołach

Internet to nieodłączna część życia dzisiejszej młodzieży. Oferuje on szerokie możliwości nauki, komunikacji, rozrywki, ale niestety występują tam też zagrożenia, które mogą być szczególnie niebezpieczne dla młodych ludzi.

2023/12/okladka-spotkania-profilaktyczne-policji-jpg_6570570e446dd Fot. Policja Ostrów Mazowiecka/Facebook

Dlatego też dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Ostrów Mazowiecka, st.asp Sylwester Andryszczyk i sierż.szt Marcin Głowacki, spotkali się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 w Małkini Górnej, aby porozmawiać z nimi o bezpiecznym korzystaniu z Internetu oraz o sposobach rozwiązywania problemów.Policjanci rozmawiali z uczniami o sposobach rozwiązywania problemów. Podkreślili, że nie warto uciekać się do przemocy, a w przypadku konfliktu lepiej jest porozmawiać z dorosłym, który pomoże znaleźć rozwiązanie.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem uczniów. Pytali oni policjantów o wiele konkretnych zagadnień związanych z bezpieczeństwem w sieci.

Należy podkreślić, że takie spotkania są niezwykle ważne, ponieważ pozwalają dotrzeć z profilaktyką do jak największej liczby młodych ludzi.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.