Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo

Dwa turnieje szachowe dla uczniów z Gminy Andrzejewo (zdjęcia)

W dniach 18 i 19 stycznia w Gminnej Bibliotece w Andrzejewie odbyły się dwa turnieje szachowe dla uczniów z Gminy Andrzejewo.

2024/01/unnamed-5-jpg_65af82176d8f6 Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

W pierwszym turnieju, skierowanym do uczniów klas 0-III, wystartowało 14 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Szymon Majewski z SP Andrzejewo, który zdobył 4,5 punktu. Drugi był Franciszek Jasko, a trzecia Rozalia Sutkowska.

W drugim turnieju, w którym mogli wziąć udział uczniowie klas 0-VIII, udział wzięło 13 uczestników. Pierwsze miejsce zajął Michał Ogonowski, który zdobył 5 punktów. Drugi był Aleksander Sutkowski, a trzeci Witold Przychodzeń, którzy zdobyli po 4 punkty.

Turnieje szachowe cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Dla większości z nich były to pierwsze takie zawody. Mogli oni poznać przepisy obowiązujące podczas gry, zasady odpowiedniego zachowania fair play a także rywalizować ze swoimi rówieśnikami.

Zwycięzcy turniejów otrzymali puchary, a wszyscy uczestnicy dyplomy, które wręczała pani Wójt Gminy Beata Ponichtera i sekretarz Gminy Robert Rosiak. Nad sprawnym przebiegiem turniejów czuwał instruktor szachowy Arkadiusz Przeździecki.