Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej w Starej Ruskołęce

W czwartek, 15 lutego 2024 roku, w Szkole Podstawowej w Starej Ruskołęce odbyły się Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "MŁODZIEŻ ZAPOBIEGA POŻAROM". W zmaganiach wzięło udział dwunastu uczniów ze szkół podstawowych z terenu Gminy Andrzejewo.

2024/02/pozon-jpg_65dc3ab1dc570 Fot. Urząd Gminy w Andrzejewie

Uczestnicy turnieju musieli wykazać się znajomością przepisów przeciwpożarowych, zasad postępowania na wypadek powstania pożaru, a także praktycznymi umiejętnościami posługiwania się podręcznym sprzętem gaśniczym i techniką pożarniczą. Ich wiedzę sprawdził test składający się z trzydziestu pytań.

Komisja konkursowa, w skład której weszli: Prezes Zarządu Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Andrzejewie dh Krzysztof Jasko oraz Agnieszka Choromańska, Agnieszka Lużyńska, i Renata Han, po zweryfikowaniu odpowiedzi, wyłoniła czterech zwycięzców, którzy będą reprezentować Gminę Andrzejewo w eliminacjach powiatowych.

W I grupie wiekowej (klasy I-IV) triumfowali:

Amelia Majewska ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie

Wiktor Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii

W II grupie wiekowej (klasy V-VIII) najlepsze okazały się:

Natalia Sutkowska ze Szkoły Podstawowej w Ołdakach Polonii

Patrycja Leszczyńska ze Szkoły Podstawowej w Andrzejewie

Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci bonów podarunkowych ufundowanych przez Wójt Gminy Andrzejewo, Panią Beatę Ponichterę.

Celem turnieju jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży wiedzy na temat ochrony przeciwpożarowej, kształtowanie umiejętności ratowniczych oraz poszerzanie wiedzy o historii i tradycjach ruchu strażackiego.

Organizatorzy gratulują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i życzą dalszych sukcesów, a laureatom turnieju trzymają kciuki za pomyślne występy w eliminacjach powiatowych.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.