Opublikowano . Podlaskie | Aktualności | Policja


Naczelnik wydziału policji klepnął kobietę w pośladki podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet. Jest akt oskarżenia

O tej sprawie było głośno w całej Polsce. Ostrołęcka Prokuratura Okręgowa zakończyła aktem oskarżenia śledztwo przeciwko Maciejowi Z. - byłemu naczelnikowi jednego z wydziałów Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

2024/03/depositphotos-256660048-l-6604039fa98ca-jpg_66051b95bc059

Sprawa zaczęła się nieco ponad rok temu. 8 marca 2023 w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Białymstoku zorganizowano Dzień Kobiet. Jeden z wysoko postawionych funkcjonariuszy podczas tej uroczystości zdecydowanie za daleko się posunął.

- W dniu 8 marca 2023 r. w budynku Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku podczas uroczystości z okazji Dnia Kobiet Maciej Z. naruszył nietykalność cielesną jednej z obecnych pań. Podczas składania życzeń Maciej Z. uderzył kobietę otwartą dłonią w pośladek. Powyższe okoliczności ustalono w oparciu o zeznania świadków, głównie funkcjonariuszy i pracowników cywilnych komendy, zabezpieczony monitoring z budynku KWP w Białymstoku oraz inny materiał dowodowy - informuje Edyta Łukasiewicz - rzeczniczka ostrołęckiej Prokuratury Okręgowej w Ostrołęce.

Dodajmy, że chodzi o pracownicę cywilną KWP w Białymstoku. 

To właśnie do ostrołęckiej jednostki trafiła ta sprawa. I choć pewnie Maciej Z. W momencie klepania pracownicy komendy był z siebie dumny i zadowolony, to sprawa jest poważna. I z pełną powagą została potraktowana przez organa ścigania.

W oparciu o zgromadzone dowody Maciejowi Z. w toku śledztwa przedstawiono zarzut z art. 217 par. 1 k.k. (naruszenie nietykalności cielesnej). Uznano też, że jego zachowanie stanowiło rażące lekceważenie porządku prawnego. W toku śledztwa Maciej Z. nie przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu. Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce zakończyła śledztwo przeciwko Maciejowi Z., 26 marca 2024 do Sądu Rejonowego w Białystoku został skierowany akt oskarżenia - informuje prokurator Łukasiewicz.

Za naruszenie nietykalności cielesnej grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku. 

Dodajmy, że zaraz po tym zdarzeniu zareagowała także Policja. Wobec Macieja Z. Zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne, on sam został zawieszony.

- Naczelnik wydziału zachował się w sposób co najmniej naruszający nietykalność, urągający godności drugiego człowieka — mówił zaraz po tym zdarzeniu w rozmowie z polsatnews.pl podinspektor Tomasz Krupa, rzecznik podlaskiej policji. 

Wobec Macieja Z. zostało wszczęte postępowanie dyscyplinarne. Zostało ono jednak umorzone, bo jeszcze przed jego zakończeniem Maciej Z. został zwolniony ze służby.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.