Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Rozpoczęcie prac remontowych w gminie Andrzejewo

Stan istniejącej nawierzchni, zarówno na ul. A. Krzyckiego, jak i na odcinku drogi gminnej był daleki od ideału. Liczne nierówności, dziury i pęknięcia nie tylko utrudniały ruch pojazdów, ale także stwarzały realne zagrożenie dla bezpieczeństwa wszystkich użytkowników tych dróg.

2024/04/rozpoczecie-prac-remontowych-w-gminie-andrzejewo-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_66162f3a3e04d Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W ostatnim czasie rozpoczęto prace remontowe na ul. A. Krzyckiego oraz na odcinku drogi gminnej nr 26102W - w rejonie Andrzejewo-Kolonie - Ruskołęka Parcele. Te długo oczekiwane prace mają na celu poprawę stanu infrastruktury drogowej, zapewniając bezpieczeństwo oraz wygodę dla użytkowników. Koszt całkowity remontu został oszacowany na 3 mln 592 tys. 460.69 zł, z czego imponująca kwota 3 mln 372 tys. 386.10 zł pochodzi z dofinansowania z Programu Rządowego Funduszu Polski Ład: Polskich Inwestycji Strategicznych. To zdecydowany krok naprzód w modernizacji infrastruktury drogowej w regionie.

Firma, która odpowiada za realizacje tego zadania to Usługi Transportowe Tadeusz Sienicki, doświadczenie i profesjonalizm gwarantują skuteczne wykonanie prac. Prace remontowe obejmują szereg kluczowych etapów, włączając w to roboty ziemne, pomiarowe, budowę przepustów, profilowanie i zagęszczenie podłoża, podbudowy, a także układanie nawierzchni z betonu asfaltowego. Dodatkowo planowane są zjazdy żwirowe, ulepszanie poboczy oraz instalacja urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

W ramach prac remontowych prowadzone są intensywne prace nad poprawą nawierzchni, eliminując istniejące wady i niedogodności. W rezultacie, po zakończeniu remontu, mieszkańcy będą mogli cieszyć się bezpiecznymi i wygodnymi trasami komunikacyjnymi. Zakończenie prac planowane jest na 10 czerwca 2024 roku.

Urząd Gminy Andrzejewo złożył również dokumentację projektową w celu uzyskania pozwolenia na budowę drogi w miejscowości Króle Duże - Pęchratka Polska (Podgucie). To kolejny krok w kierunku rozbudowy i modernizacji infrastruktury drogowej, który przyniesie realne korzyści dla społeczności.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.