Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Nur


Odbiór oczyszczalni ścieków dla Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Nurze

W Nurze odbył się odbiór końcowy robót pt. "Budowa oczyszczalni ścieków 350 RLM wraz z przebudową sieci kanalizacji sanitarnej".

2024/04/odbior-oczyszczalni-sciekow-dla-szkoly-podstawowej-im-marii-konopnickiej-w-nurze-fot-urzad-gminy-w-nurze-jpg_66211707c5904 Fot. Urząd Gminy w Nurze

W dniu 4 kwietnia 2024 roku obył się odbiór końcowy robót związanych z budową oczyszczalni ścieków 350 RLM oraz przebudową sieci kanalizacji sanitarnej. Ta inwestycja, którą realizowała firma SANPROD sp. z o.o. z Ostrołęki stanowi istotny krok w zapewnieniu czystego środowiska dla mieszkańców oraz uczniów Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej. Zadanie, na które się składało obejmowało montaż modułowej oczyszczalni ścieków w technologii obrotowych złóż biologicznych oraz zbiornika GRP. Dodatkowo wykonano montaż przepompowni ścieków surowych w układzie dwupompowym, zbiornika GRP DN1200, oraz włączono oczyszczoną wodę do istniejącej sieci kanalizacji sanitarnej.

Cały projekt był częścią większego zadania zatytułowanego "Przebudowa infrastruktury kanalizacyjnej w miejscowości Nur", które zostało dofinansowane w 100 proc. ze środków uzupełniającej subwencji ogólnej na wsparcie finansowe inwestycji w zakresie kanalizacji. Kwota dofinansowania wyniosła imponujące 1 mln 295 tys. 711.18 złotych.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.