Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Inwestycja w infrastrukturę gminy Andrzejewo

Dofinansowanie pozwoli Urzędowi Gminy w Andrzejewie zrealizować inwestycję w poprawę infrastruktury drogowej, znacząco wspierając jej rozwój.

2024/04/inwestycja-w-infrastrukture-gminy-adrzejewo-fot-urzad-gminy-andrzejewo-jpg_662bb7cfc782b Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

W dniu 22 kwietnia 2024 roku miało miejsce ważne wydarzenie dla gminy Andrzejewo. Podpisano umowę pomiędzy urzędem gminy, który był reprezentowany przez wójta Beatę Ponichterę oraz skarbnika gminy Paulinę Pecurą, a Zarządem Województwa Mazowieckiego, reprezentowanym przez członków zarządu Janinę Ewę Orzełowską i Elżbietę Lanc. Dokument ten dotyczył udzielenia dotacji z budżetu Województwa Mazowieckiego na dofinansowanie realizacji Zadania pn. "Przebudowa przepustu w drodze gminnej w miejscowości Łętownica-Parcele" w ramach Instrumentu wsparcia zadań ważnych dla równomiernego rozwoju województwa mazowieckiego.

Całkowity koszt zadania został ustalony na 390 tys. złotych. Urząd Gminy w Andrzejewie otrzymał dofinansowanie w kwocie 234 tys. złotych, co stanowi znaczącą pomoc w realizacji projektu. Pozostała kwota wynosząca 156 tys. złotych zostanie pokryta z własnych środków gminy.

Przebudowa przepustu w miejscowości Łętownica-Parcele ma na celu poprawę infrastruktury drogowej oraz zwiększenie bezpieczeństwa mieszkańców tej okolicy. Nowy przepust umożliwi lepszy przepływ wód opadowych i zapobiegnie ewentualnym zalaniom dróg w okresach intensywnych opadów deszczu. Dzięki temu mieszkańcy będą mogli korzystać z dróg w sposób bardziej bezpieczny i komfortowy.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.