Opublikowano . Powiat ostrowski | Gminy | Andrzejewo


Obchody Dnia Strażaka w Andrzejewie

12 maja w gminie Andrzejewo odbyły się uroczyste obchody Dnia Strażaka. Wydarzenie to zgromadziło strażaków, przedstawicieli władz oraz mieszkańców, którzy wspólnie uczcili trud i poświęcenie strażaków w ich codziennej służbie.

2024/05/dzien-strazaka-fot-gmina-andrzejewo-jpg_6646ffc0acf49 Fot. Urząd Gminy Andrzejewo

Obchody rozpoczęły się mszą świętą w kościele parafialnym pw. Najświętszej Maryi Panny w Andrzejewie.  W mszy uczestniczyły poczty sztandarowe oraz strażacy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy i parafii Andrzejewo. Na uroczystości obecni byli także: Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowi Mazowieckiej bryg. Krzysztof Gałązka, Zastępca Prezesa Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Ostrowi Mazowieckiej Grzegorz Jasionek, Wójt Gminy Andrzejewo Beata Ponichtera oraz licznie zgromadzeni parafianie. W swoim kazaniu ksiądz proboszcz nawiązał do postaci św. Floriana, patrona strażaków. Podkreślił, jak ważną funkcję pełnią strażacy w życiu społeczności, chroniąc ludność przed różnorodnymi zagrożeniami oraz działając na rzecz dobra wspólnego. Ksiądz proboszcz wyraził wdzięczność za ich codzienną gotowość do niesienia pomocy i podkreślił, że ich praca jest nie tylko zawodem, ale i powołaniem.

Po mszy świętej odbył się uroczysty przemarsz pocztów sztandarowych do siedziby jednostki OSP w Andrzejewie. Tam, w wyjątkowej atmosferze zaproszeni goście wygłosili swoje przemówienia. Wyrazili w nich uznanie i wdzięczność dla strażaków za ich nieoceniony wkład w bezpieczeństwo i pomoc mieszkańcom gminy Andrzejewo. Słowa pochwały i podziękowania były skierowane zarówno do strażaków zawodowych, jak i ochotników podkreślając ich zaangażowanie zgodne z hasłem "Bogu na chwałę, ludziom na ratunek".Uroczystość zakończyła się wspólnym, ciepłym posiłkiem w budynku remizy OSP w Andrzejewie. Był to czas na rozmowy, wspomnienia oraz wyrażenie wdzięczności za trud i poświęcenie strażaków.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.