Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Policja apeluje. Pamiętaj o pasach bezpieczeństwa

Wakacje to czas rodzinnych wyjazdów i odpoczynku, który dzieci, rodzice oraz opiekunowie wykorzystują na spędzenie czasu razem, często w podróży.

2023/05/dziecko-samochod-jpg_64771e132611a Zdjęcie ilustracyjne

W trosce o bezpieczeństwo podróżnych, Policja, we współpracy z firmą Neptis S.A. - operatorem komunikatora Yanosik oraz firmą Screen Network S.A., prowadzi ogólnopolską akcję pod nazwą "ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa". Pasy bezpieczeństwa w samochodzie pełnią kluczową rolę w ochronie kierowcy i pasażerów. Jazda bez zapiętych pasów znacząco zwiększa ryzyko poważnych obrażeń nie tylko w przypadku poważnego wypadku, ale także podczas niewielkiej kolizji czy gwałtownego hamowania. Dlatego zapinanie pasów jest bezwzględnie konieczne, a młodsze dzieci powinny być przewożone w odpowiednich fotelikach bezpieczeństwa lub innych urządzeniach przytrzymujących.

W ramach trwającej do 1 września 2024 r. akcji, w aplikacji Yanosik uruchomiono specjalny quiz, który zawiera pytania dotyczące korzystania z pasów bezpieczeństwa w pojeździe. Celem quizu jest zwiększenie świadomości kierowców i pasażerów na temat istotności zapinania pasów.

Dodatkowo, firma Screen Network S.A. wspiera akcję poprzez emisję spotu przypominającego o zapinaniu pasów bezpieczeństwa. Spot ten będzie wyświetlany na ponad 20 tysiącach ekranów LED rozmieszczonych na terenie całego kraju.

Należy pamiętać, że wszystkie osoby znajdujące się w samochodzie powinny zapinać pasy bezpieczeństwa przed ruszeniem pojazdu. Dotyczy to zarówno kierowcy, jak i pasażerów. Obowiązek zapinania pasów obowiązuje również w autobusach, autokarach oraz busach, którymi często podróżujemy na wakacje.

Zapinanie pasów bezpieczeństwa to prosta czynność, która może uratować życie i zminimalizować ryzyko poważnych obrażeń. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i swoich bliskich, niezależnie od tego, jak daleka jest nasza podróż.

Wakacje to czas radości i relaksu, niech będą one również bezpieczne. Policja oraz partnerzy akcji "ZAPNIJ PASY – poczuj uścisk bezpieczeństwa" apelują o rozwagę i przypominają o obowiązku zapinania pasów bezpieczeństwa. Dbajmy o swoje zdrowie i życie, aby letnie wyjazdy były pełne tylko pozytywnych wspomnień.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.