Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Motocyklista zatrzymał pijanego kierowcę BMW

Dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o obywatelskim zatrzymaniu nietrzeźwego kierowcy. Na miejsce natychmiast pojechali ostrowscy policjanci z wydziału ruchu drogowego.

2024/06/alkomat-policja-jpg-5c3d9347bc07d-big-jpg_66795d0d4d65d Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę 6 lipca wieczorem dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia w Jasienicy, funkcjonariusze ustalili, że 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego, kierując samochodem marki BMW na parkingu, wykonał nieprawidłowy skręt. W wyniku tego manewru doszło do kolizji, podczas której uszkodzony został motocykl, którym wyjeżdżał 26-latek.

Po spowodowaniu kolizji kierowca BMW nie zatrzymał się. W odpowiedzi na to, motocyklista zdecydował się podjąć pościg za sprawcą. Dzięki jego szybkiej reakcji i obywatelskiemu zatrzymaniu, udało się doprowadzić do konfrontacji na miejscu zdarzenia.

- Niestety kierowca bmw nie zatrzymał się dlatego motocyklista pojechał za nim. Policjanci sprawdzili stan trzeźwości kierowcy bmw, mężczyzna miał 3 promile alkoholu w organizmie ponadto nie miał uprawnień do kierowania - mówi asp. Marzena Laczkowska.

Funkcjonariusze sporządzili pełną dokumentację dotyczącą incydentu, która posłuży jako podstawa do skierowania sprawy do sądu. Mężczyźnie grozi teraz odpowiedzialność karna za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz spowodowanie kolizji.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.