Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Zatrzymano aż 51 kierowców. Jeden z nich pędził o 80 km/h za szybko

W sobotę policjanci z wydziału ruchu drogowego w Ostrowi Mazowieckiej, podobnie jak ich koledzy w całym regionie Mazowsza, przeprowadzili akcję pod nazwą "Kaskadowy pomiar prędkości".

2024/07/pomiar-predkosci-fot-kpp-ostrow-mazowiecka-jpg_668cec3cb1281 Fot. KPP w Ostrowi Mazowieckiej

Celem tych działań jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach poprzez prowadzenie kontrolnych patroli rozmieszczonych wzdłuż krótkich odcinków dróg w różnych miejscach, lecz w tym samym czasie. Tego dnia aż 51 kierowców zostało zatrzymanych za przekroczenie dozwolonej prędkości.

Jednym z przypadków tego dnia był incydent w Broku na ulicy Czuraj. Policjanci zatrzymali tam 31-letniego kierowcę volkswagena, który jechał 107 km/h przez obszar zabudowany. Za to wykroczenie mężczyzna stracił prawo jazdy na trzy miesiące, otrzymał mandat w wysokości 1500 zł i zdobył 13 punktów karnych.

Inny kierowca został zatrzymany wieczorem w miejscowości Błędnica na drodze wojewódzkiej numer 627. 46-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego pędził przez teren zabudowany z prędkością 130 km/h. W jego przypadku kara była równie surowa - utrata prawa jazdy na trzy miesiące, mandat w wysokości 2500 zł oraz 15 punktów karnych.

Akcja "Kaskadowy pomiar prędkości" ma na celu przypomnienie kierowcom o konieczności przestrzegania przepisów drogowych i zwiększenie świadomości na temat zagrożeń związanych z nadmierną prędkością, szczególnie w obszarach zabudowanych. Regularne kontrole drogowe, wysokie mandaty oraz surowe kary mają na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach i zmniejszenie liczby wypadków.

Policja apeluje do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Bezpieczna jazda to nie tylko obowiązek, ale także sposób na ochronę życia i zdrowia wszystkich użytkowników dróg.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.