Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Nietrzeźwy motocyklista z marihuaną został zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Ostrowscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego motocyklistę bez uprawnień, który miał przy sobie marihuanę. 

2023/10/thc-i-cbd-marihuana-ze-stawami-181624-45425-jpg_653795cd56b53 Zdjęcie ilustracyjne

W sobotę 6 lipca przed północą ostrowscy policjanci prowadzili rutynowe patrole na trenie Komorowa. Ich uwagę przykuł motocyklista poruszający się ul. Mazowiecką. Kontrola drogowa wykazała, że 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego miał w organizmie 0.7 promila alkoholu, co potwierdziło urządzenie do badania stanu trzeźwości.

- W sobotę przed północą ostrowscy policjanci z pionu prewencji patrolowali teren Komorowa. Tam na ul. Mazowieckiej zatrzymali od kontroli drogowej motocyklistę. 25-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego został zbadany na stan trzeźwości, urządzenie wykazało u niego 0,7 promila alkoholu w organizmie. 25-latek nie miał uprawnień do kierowania ale za to policjanci znaleźli u niego marihuanę. Mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie, po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty kierowania w stanie nietrzeźwości i posiadania środków odurzających - mówiła asp. Marzena Laczkowska. 

Nie był to jednak koniec procedur. Zanim mężczyzna trafił do policyjnej celi, pobrano mu krew, aby przeprowadzić szczegółowe badania w celu ustalenia obecności innych nielegalnych substancji w jego organizmie.

Zgodnie z polskim prawem, za posiadanie narkotyków grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności, co stanowi poważne konsekwencje dla zatrzymanego. 

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.