Radna Anna Krajewska zwróciła się z pismem do Urzędu Miasta w Ostrowi Mazowieckiej w sprawie sprzedaży działek pod budowę nowej szkoły i przedszkola przy ul. Partyzantów.
- Jeśli się słyszy, że są mieszkańcy, którzy za działki kupione przez Urząd Miasta dostają 100 zł/m2, a są tacy, co 490 zł/m2, to warto żeby głośno to zostało powiedziane. I publicznie. Wysłałam pismo do ratusza. Gdy dostanę odpowiedź, też upublicznię. Jeśli te wyceny okażą się prawdą, to udostępnię w połączeniu z pismem do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez urzędnika samorządowego – pisze radna Anna Krajewska.
W piśmie skierowanym do urzędu miasta radna zwraca się z prośbą o udzielenie informacji na temat działek, będących w posiadaniu miasta, na których realizowana jest wspomniana inwestycja.
- Proszę o wskazanie numerów ewidencyjnych działek, jak również okresu, w jakim Urząd Miasta nabył w/w nieruchomości. Jeżeli działki pod wyżej wymienione inwestycje zostały nabyte od podmiotów prywatnych, proszę wskazanie od kogo i w jakiej kwocie Urząd Miasta nabył każdą z nieruchomości – dopytuje radna Anna Krajewska.
Szkoła zaplanowana jest na 12 oddziałów dla ok. 300 uczniów klas I-III, a przedszkole na 10 oddziałów dla ok. 250 dzieci. Wielofunkcyjna sala gimnastyczna przewidziana na ok. 200 osób, posiadać będzie pełnowymiarowe boisko do koszykówki i siatkówki. W istniejącym gmachu pozostaną klasy IV-VIII.
Szkoła miała być gotowa do 31 lipca br. Miasto, na prośbę wykonawcy, wyraziło zgodę na przedłużenie terminu zakończenia prac do 18 października br.
Dopasuj dla mnie
Zaznacz tematy, które Cię interesują. Zapamiętamy wybór tylko na tym urządzeniu.
Informacja: zapisujemy wyłącznie wybór tematów w pamięci przeglądarki (localStorage). Możesz wyłączyć w każdej chwili.
Wybraliśmy dla Ciebie
Mieszkańcy komentują
1 wpis · Dołącz do rozmowy
Dodając komentarz, akceptujesz regulamin komentowania.
Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.
Dlatego takie drogie bo kupione od prawdziwego patrioty z tradycjami