Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Domowe sposoby na cellulit czy krem antycellulitowy?

Cellulit to bardzo uporczywy problem, którego niełatwo się pozbyć. A przecież boryka się z nim wiele kobiet! Jak pozbyć się cellulitu? Na szczęście w przyjemny sposób, w domowym zaciszu jesteśmy w stanie skutecznie walczyć z pomarańczową skórką. Wystarczy znaleźć odrobinę czasu dla siebie!

2018/05/cellulit-jpg_5b06fd760cfe8

Krok 1 - peeling
Pierwszym krokiem w naszej domowej pielęgnacji jest właśnie peeling. W tym przypadku nie musimy biec do sklepu po gotowe preparaty. Najlepiej zadziałają fusy pozostałe po zaparzeniu kawy. Ich tekstura pozwala na delikatne, ale skuteczne złuszczanie skóry. Zawarta w nich kofeina to jeden z najskuteczniejszych składników antycellulitowych. Znana i ceniona jest ze swojego działania polegającego na przyśpieszaniu procesu lipolizy. Ponadto zapobiega ponownemu odkładaniu się komórek tłuszczowych. Dodatkowo pozytywnie wpływa na mikrokrążenie i działa detoksykująco.

Peeling warto stosować 2-3 razy w tygodniu. Wcieramy go dość intensywnymi ruchami w skórę, przez około 10 minut. Dzięki temu tkanki zostaną pobudzone, martwe komórki naskórka usunięte, a składniki aktywne zawarte w później stosowanych preparatach lepiej się wchłoną.

Krok 2 - maska antycellulitowa do ciała
Dodając różne składniki do fusów, uzyskać możemy mieszankę na maskę do ciała. Składniki warto komponować według indywidualnych potrzeb. Proponujemy do fusów dodać odrobinę oleju kokosowego, który nawilży, odżywi i zmiękczy skórę. Ponadto dobrym pomysłem jest dodanie odrobiny imbiru i cynamonu. Zadziałają one detoksykująco, a także przyśpieszą mikrokrążenie, dzięki czemu toksyny i lipidy będą szybciej usuwane. Z tych dwóch ostatnich powinny jednak zrezygnować osoby, które mają skórę bardzo wrażliwą i naczynkową.

Naszą mieszankę nakładamy na obszar dotknięty cellulitem lub też całe ciało. Dodatkowo owinąć można się folią spożywczą, dzięki czemu składniki aktywne sprawniej wnikają wgłąb skóry. Ponadto rozwiązanie to umożliwia założenie na siebie ubrań lub owinięcie się ręcznikiem bez obawy przed ich zabrudzeniem. To istotne, ponieważ maskę powinno się trzymać przez około 30 minut. Po tym czasie możemy ja spłukać. Wykonujemy ją 2 - 3 razy w tygodniu, najlepiej po peelingu. Wtedy działać będzie najintensywniej.

Krok 3 - krem na cellulit
Trzecim krokiem jest stosowanie odpowiedniego kremu antycellulitowego. Aplikujemy go raz dziennie, najlepiej po kąpieli, gdyż wtedy skóra jest rozpulchniona i lepiej przyjmuje składniki odżywcze.

Jak sprawdzić, które kremy na cellulit będą skuteczne, a które nie? Czytając składy produktów! To jedyny sposób. Zadanie to początkowo może wydawać się trudne, ale jest to kwestia przyzwyczajenia. Po przeczytaniu kilku składów produktów można zapamiętać charakterystyczne nazwy.

Kremy antycellulitowe powinny zawierać jak najwięcej składników aktywnych z trzech grup:

- przyśpieszające proces lipolizy (ekstrakt z bylicy boże drzewko, kofeina): nierówności zbudowane są między innymi właśnie z powiększonych grudek komórek tłuszczowych. Dlatego ich rozbicie ma ogromne znaczenie w walce z cellulitem,

- detoksykujące (ekstrakt z bluszczu, kasztanowca, alg, kofeina): lipidy otoczone są przez mieszankę wody i toksyn, które to powodują dalszy rozrost komórek tłuszczowych. Dlatego tak ważne jest zwrócenie uwagi na to, aby krem zawierał także składniki usuwające uboczne produkty metabolizmu komórkowego,

- poprawiające mikrokrążenie (ekstrakt z bluszczu, ruszczyka kolczastego, kasztanowca, alg, kofeina): rozrośnięte komórki tłuszczowe powodują ucisk na naczynkach, przez co toksyny i rozbite lipidy nie mogą być usuwane. W efekcie cellulit postępuje. Dlatego tak istotne jest zadbanie o to, aby nasz kosmetyk zawierał także takie składniki,

- pielęgnujące: dodatkowym atutem kremu będą składniki o działaniu nawilżającym i odżywiającym. Dzięki temu skora będzie jeszcze bardziej zadbana i gładsza, a nasz balsam antycellulitowy zastąpi zwykły krem do ciała.

Wszystkie powyższe wymagania spełnia między innymi krem antycellulitowy Vialise. Znajdziemy w nim kompozycję składników naturalnych o właściwościach rozbijających lipidy, detoksykujących, wzmacniających naczynka, a także nawilżających i odżywiających.

Opinie o Vialise
Uwielbiam Vialise! Nie mogłam uwierzyć, jak zobaczyłam, że mój cellulit zniknął! Po kilku tygodniach stosowania preparatu, całkowicie się go pozbyłam. Znowu mogę cieszyć się gładką skórą. Krem antycellulitowy Vialise zastąpił mój balsam do ciała. Poza likwidowaniem cellulitu cudownie nawilża skórę, szybko się wchłania i ładnie pachnie. Szybko się z nim nie rozstanę - mówi pani Ewa z Gdańska

Nie byłam przekonana co do tego, czy kosmetyki antycellulitowe mogą faktycznie zadziałać. Skuszona pozytywnymi opiniami postanowiłam spróbować Vialise. I nie zawiodłam się! Krem jest świetny. Pomógł mi zwalczyć pomarańczową skórkę. Serdecznie polecam - mówi pani Agnieszka z Sopotu

Zobacz ranking kremów antycellulitowych: http://kremy-antycellulitowe.pl/.

Skuteczność domowej pielęgnacji
W jakim stopniu taka domowa pielęgnacja jest w ogóle skuteczna? Czy za jej pomocą można w ogóle pozbyć się cellulitu? Tak, ale o tym, na ile takie zabiegi będą skuteczne, decyduje w dużej mierze moment, w którym zdecydujemy się działać. Im szybciej tym lepiej! Możemy wyróżnić trzy fazy formowania się cellulitu. W pierwszej zmiany widoczne są wyłącznie, gdy ściśniemy fałd skóry palcami. W drugim etapie nierówności można zaobserwować w niektórych pozycjach, na przykład siedząc na twardym krześle. Ostatnia faza następuje wtedy, gdy grudki widoczne są przez cały czas. Przy pomocy domowej pielęgnacji usunięcie cellulitu możliwe jest w pierwszym etapie. W ostatnim możemy go znacznie zmniejszyć, ale do całkowitego zniwelowania najprawdopodobniej niezbędne będą specjalistyczne zabiegi.

Artykuł sponsorowany