Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Większy samochód na wakacje? Czemu nie!

Kto z nas nie spotkał się choć raz w życiu z sytuacją, kiedy idyllicznie komfortowa podróż wakacyjna przerodziła się w zdecydowanie niewygodny i niegodny zapamiętania incydent. Dopiero co rozpoczynamy urlop, a ukrop leje się z nieba. Zamiast znaleźć ukojenie we wnętrzu klimatyzowanego samochodu, wsiadamy do pojazdu, który nie jest w stanie zapewnić nam upragnionego wytchnienia od wysokich temperatur. Kulminacji naszej irytacji nie pomaga wypełniony bagażami samochód, w którym jednocześnie marudzą wszyscy członkowie naszej rodziny.

2018/07/samochod-wakacje-jpg_5b5705dad59bd

Jeśli ten obraz jest Ci znany, a Ty nie chcesz ponawiać corocznej gehenny przed tak cudownie zapowiadającymi się dniami wolnymi, może zastanów się, czy nie warto pomyśleć o większym aucie? Oczywiście nie mówimy tu o jego kupnie.

Zamiana samochodu na większy - czy to się opłaca?
Zastanawianie się nad zamianą dobrze funkcjonującego na co dzień samochodu na większy oczywiście nie ma większego sensu. Tym bardziej jeszcze przed wakacjami, kiedy każdy oszczędzony "grosz" chcemy przecież przeznaczyć na przyjemności. Nie trzeba jednak mieć większego samochodu na własność, aby cieszyć się udogodnieniami, które on oferuje. Zamiast tego można go wypożyczyć. A czy to się opłaca? Jak najbardziej! Za komfort dojazdu do wakacyjnej destynacji i poruszanie się po kurorcie w wygodny sposób, warto jest poszukać wypożyczalni samochodów, w której znajdziemy dopasowany do swoich potrzeb pojazd.

Więcej na temat motoryzacji możesz przeczytać na: http://autoblog.com.pl.

Wygoda to nie wszystko - czyli o bezpieczeństwie w "pakiecie"
Wypożyczalnia samochodów ma obowiązek zadbać o to, aby wszystkie pojazdy dostępne w jej ofercie posiadały aktualne przeglądy i były w pełni sprawne. Decydując się na podróż własnym autem wszystkich kwestii związanych ze stanem technicznym pojazdu należy dopilnować samemu. To tworzy dość sporą furtkę na ewentualne niedopatrzenia. W rozgardiaszu przygotowań, można o udaniu się do stacji diagnostycznej zwyczajnie zapomnieć, a w efekcie tego na drodze może kierowcę zaskoczyć mniejsza lub większa awaria. Wizyta u mechanika może również zniweczyć plany o szampańskich wakacjach, kiedy okaże się, że pojazd należy poddać kosztownym naprawom. Zamiast tego o wiele sensowniejszą opcją jest po prostu wynajęcie samochodu, o którego sprawność nie trzeba się martwić.

Taniej za tankowanie?
Wynajem samochodu z wypożyczalni jest doskonałym sposobem na wygenerowanie oszczędności. I tak, oczywiście, za samo wypożyczenie auta będziemy płacić, jednak jego tankowanie może już być nie takie kosztowne, jak w przypadku naszego własnego auta. Dlaczego? Ponieważ niektóre wypożyczalnie takie jak np. wypożyczalnia samochodu Mirent.pl oferuje swoim klientom auta hybrydowe. Te nie tylko emitują mniej dwutlenku węgla do atmosfery i nie zanieczyszczają powietrza, ale również są oszczędniejsze w eksploatacji.

Można to sprawdzić samodzielnie wchodzą na stronę wypożyczalni z Warszawy http://wypozyczalnia-aut-warszawa.net. Na witrynie znaleźć można kalkulator, który dokładnie wskaże, jakie koszty są aktualnie za przejechanie określonej liczby kilometrów na benzynie, dieslu, gazie i oczywiście hybrydzie.

Artykuł sponsorowany