Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Kurtyny wodne chłodzą pielgrzymów (zdjęcia, wideo)

Trudy wędrówki ku Jasnej Górze pątnicy już mocno odczuwają. Dokuczliwy upał daje się we znaki i potrafi zmęczyć każdego, nawet najwytrwalszego piechura. Na szczęście z pomocą przyszli strażacy, którzy rozstawili na trasie kurtyny wodne.

2018/08/pielgrzymka-woda-jpg_5b6d775eb2477Fot. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę

Dziewiąty dzień pielgrzymki do Częstochowy to ponad 37-kilometrowy odcinek, jaki pokonali pątnicy. Z Zachorzynia i Jastrzębia dotarli do Kazanowa Nowego, Modliszewic i Sierosławic.

- Pogoda nie dała nam wytchnienia, było duszno, a temperatura wzrastała w ciągu dnia. Z tego powodu, strażacy z kilku miejscowości, gdzie odpoczywaliśmy, udostępnili dla pielgrzymów kurtyny wodne, które dodały ochłody. Również mieszkańcy wielu miasteczek i wsi, z uśmiechem częstowali nas napojem, czy posiłkiem. Msza święta była sprawowana w Gowarczowie w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Tego wieczoru pielgrzymi spotkali się jeszcze o godz. 21.00, aby w łączności z Jasną Górą, odśpiewać apel jasnogórski - relacjonują pątnicy.

W piątek 10 sierpnia pielgrzymi mają do przejścia od 31 do 34,5 km, w zależności od miejsca noclegu. Dzień zakończą w Piaskach, Zaostrowie i Zagaciach.

Zobacz zdjęcia z dziewiątego dnia pielgrzymki.

Zobacz również:
507 pątników zmierza na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)


Dodaj komentarz