Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Wiara i religia


Kurtyny wodne chłodzą pielgrzymów (zdjęcia, wideo)

Trudy wędrówki ku Jasnej Górze pątnicy już mocno odczuwają. Dokuczliwy upał daje się we znaki i potrafi zmęczyć każdego, nawet najwytrwalszego piechura. Na szczęście z pomocą przyszli strażacy, którzy rozstawili na trasie kurtyny wodne.

2018/08/pielgrzymka-woda-jpg_5b6d775eb2477Fot. Piesza Pielgrzymka Łomżyńska na Jasną Górę

Dziewiąty dzień pielgrzymki do Częstochowy to ponad 37-kilometrowy odcinek, jaki pokonali pątnicy. Z Zachorzynia i Jastrzębia dotarli do Kazanowa Nowego, Modliszewic i Sierosławic.

- Pogoda nie dała nam wytchnienia, było duszno, a temperatura wzrastała w ciągu dnia. Z tego powodu, strażacy z kilku miejscowości, gdzie odpoczywaliśmy, udostępnili dla pielgrzymów kurtyny wodne, które dodały ochłody. Również mieszkańcy wielu miasteczek i wsi, z uśmiechem częstowali nas napojem, czy posiłkiem. Msza święta była sprawowana w Gowarczowie w kościele pw. św. Piotra i Pawła. Tego wieczoru pielgrzymi spotkali się jeszcze o godz. 21.00, aby w łączności z Jasną Górą, odśpiewać apel jasnogórski - relacjonują pątnicy.

W piątek 10 sierpnia pielgrzymi mają do przejścia od 31 do 34,5 km, w zależności od miejsca noclegu. Dzień zakończą w Piaskach, Zaostrowie i Zagaciach.

Zobacz zdjęcia z dziewiątego dnia pielgrzymki.

Zobacz również:
507 pątników zmierza na Jasną Górę (zdjęcia, wideo)


Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl. Regulamin zamieszczania komentarzy za pomocą narzędzia Facebook oraz zasady obowiązujące na Facebooku znajdują się pod adresem https://www.facebook.com/policies