Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Pozostałe wiadomości


Dron idealny w podróż

Drony już na dobre podbiły serca Polaków i coraz chętniej wykorzystywane są jako gadżet, który koniecznie trzeba zabrać ze sobą na urlop. Jednym z najlepszych dronów, idealnie sprawdzających się do wakacyjnego filmowania jest Mantis Q sygnowany przez firmę Yuneec.

2019/03/dron-jpg_5c9f7999aed7f

Sterowanie głosem

Mantis Q jest pierwszym dronem firmy Yuneec, którym można sterować za pomocą głosu. Urządzenie reaguje na wydawane w ten sposób polecenia dotyczące wzbicia się w powietrze, lądowania, a także zrobienia zdjęcia i filmu. Dodatkowo w urządzeniu został zamontowany system rozpoznawania twarzy, co idealnie sprawdza się w przypadku wykonywania popularnych selfie. Oprócz tego dron jest wyposażony w system intuicyjnego sterowania, co zapewnia kontroler, którego zasięg wynosi ponad osiemset metrów. Dla mniej wprawnych użytkowników wielką pomocą będzie zaś automatyczna stabilizacja lotu. Dzięki niej dron może samodzielnie utrzymać swoje położenie w powietrzu, a tym samym znacznie ułatwić nam robienie zdjęć czy kręcenie filmów. W porównaniu do innych modeli Mantis Q może też dłużej pozostawać w powietrzu. Wielu użytkowników dronów narzeka na swoje modele, których czas przebywania w powietrzu jest zbyt krótki, żeby móc wykorzystać w pełni ich możliwości w zakresie kręcenia filmów. W tym przypadku czasu mamy pod dostatkiem, gdyż Mantis Q może przebywać w powietrzu nawet do trzydziestu trzech minut. W opcji sport urządzenie osiąga szybkość lotu nawet do siedemdziesięciu dwóch kilometrów na godzinę i zachowuje bardzo dużą zwrotność. Ostatecznie sam dron jest niewielki. Po złożeniu ma wymiary 168 x 96 x 58 mm i waży niecałe 500 g. To w praktyce oznacza, że bez problemu zmieści się w naszym samochodowym bagażniku.

Kamera

Bardzo ważnym atutem tego urządzenia jest kamera. Można ją od poziomu o 90° w dół i 20° w górę. Mantis może zapisywać na karcie zdjęcia o rozdzielczości do 4800 × 2700 pikseli lub 4160 x 3120 pikseli w formacie JPEG, lub DNG. Filmy mogą być zapisywane w rozdzielczości do 4K. Nagrania o rozdzielczości do 1920 x 1080 są elektronicznie stabilizowane na żywo. Wszystko oczywiście później może podlegać edycji i dowolnej obróbce, tak aby materiał najlepiej był dostosowany do naszych indywidualnych gustów oraz potrzeb. Dodatkowe zalety to tryby autonomicznego lotu, takie jak Point Of Interest, czyli tak zwane orbitowanie wokół punktu oraz Journey, co w praktyce oznacza oddalenie ze wznoszeniem. Z kolei funkcja Instant Sharing pozwala wrzucać zdjęcia i filmy na media społecznościowe prosto z aplikacji. Sam dron jak na swoje możliwości nie jest stosunkowo drogi, możemy go bowiem kupić już za ponad dwa tysiące złotych. W kontekście zysków, jakie osiągamy z jego korzystania i zabawy, którą może nas zapewnić, jest to cena stosunkowo rozsądna. Dodatkowo każdy zestaw zawiera też aparaturę sterującą, akumulator oraz zapasowe śmigła i ładowarkę, które umożliwia ładowanie trzech akumulatorów naraz. Jeśli wybieracie się na wymarzone wakacje czy podróż poślubną, to zakup ten należy traktować jako inwestycje we wspomnienia i wspólnie spędzony czas.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.