Opublikowano . Kraj i świat | Aktualności | Wiadomości z kraju i ze świata


Czy warto zdecydować się na laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu - obok techniki operacyjnej - jest uznawane za najefektywniejszy zabieg, jaki zapewnia wyeliminowanie z ciała rysunku.

2020/06/usuwanie-tatuazu-jpg_5ef346ab114ed

Do usuwania tatuażu przeważnie stosowany jest laser Q-Switch, jaki stopniowo zmienia odmienne zabiegi. Innowacyjne lasery Q-Switch mają zazwyczaj parę długości fal, jakie wchodzą w skórę na różnorodne głębokości, lecz są także wychwytywane poprzez różnorodne pigmenty. Smuga lasera o długości 1064 nm pozwoli na eliminowanie barwnika czarnego, brązowego oraz ciemnoniebieskiego.

Usuwanie tatuażu laserem

Laserowe usuwanie tatuażu to nieinwazyjna metoda, jaka nie potrzebuje długotrwałej rekonwalescencji oraz nie wywołuje silnych uszkodzeń skóry, więc nie pozostawia brzydkich blizn. Nie jest także zbyt nieprzyjemna - zwykle zakres robienia zabiegu jest schładzany chłodnym kompresem. W wypadku tatuaży umieszczonych w miejscach podatnych, można ponadto przed podjęciem zabiegu wykorzystać znieczulenie nasiękowe bądź lokalne zewnętrzne. W trakcie zabiegu stosowane są różnorodne lasery - za najnowszy spośród nich uznaje się laser Q-switch. Teraz dużo różnych gabinetów oferuje laserowe usuwanie tatuażu, z ofertą jednego z najlepszych, możemy zapoznać się pod adresem https://www.elite.waw.pl/Usuwanie-tatuazy-laserem-Q-switch/.


Laserowe usuwanie tatuaży, na czym polega?

Do usuwania tatuaży wykorzystujemy lasery wysyłające bodźce światłą rzędu nanosekund, definiowane jako Q-Switched. Lasery nanosekundowe wysyłają niezwykle ogromną ilość energii w niezwykle krótkim okresie co wywołuje wyeliminowanie (rozdzielenie na niewielkie cząstki) pigmentu bądź barwnika, bez występowania blizny. Wcześniej wykorzystywane bodźce milisekundowe (lasery bez funkcji Q-Switched) wywołują cieplne naruszenie naświetlanego obszaru, co w rezultacie doprowadza do występowania blizn.

Laserowe usuwanie tatuażu - czy to boli?

Uczucie dyskomfortu podczas zabiegu jest właściwie małe więc zazwyczaj nie ma konieczności wykorzystania znieczulenia. Po zabiegu są małe zniszczenia naskórka, jakie są zewnętrzne oraz łatwo się goją. Z każdą sesją laseroterapii tatuaż staje się mniejszy oraz mniej zauważalny. Ponadto czas rekonwalescencji to teraz czas nie większy aniżeli trzy dni, chociaż jeszcze poprzez miesiąc po wykonaniu sesji poleca się wyjątkową ochronę skóry przed promieniami słonecznymi za pomocą filtra 30+ SPF oraz specjalnej zewnętrznej ochrony.


Jakie są przeciwwskazania przy usuwaniu tatuażu?

Nie każdy może sobie pozwalać na usunięcie tatuażu. Jakie są przeciwwskazania? Co interesujące, osoby z za ciemną karnacją skóry nie powinny poddawać się zabiegowi laserowemu, gdyż może pozostawić ślady. Poza tymże osoby zmagające się z wszystkimi kłopotami skóry: od występowania blizn, odpowiedzi uczuleniowych oraz przebarwień muszą wpierw udać się do specjalisty, żeby upewnić się, czy laseroterapia im nie zaszkodzi.

Jak przygotować się do zabiegu usunięcia tatuażu?

Owego rodzaju zabiegi laserowe winno robić się na nieopaloną skórę, więc najlepiej jest je robić jesienią, kiedy słońce nie jest naprawdę duże jak w miesiącach letnich, natomiast poprzez to zagrożenie powstawania przebarwień jest niższe. Każda sesja zabiegowa trwa tylko parę minut.

Artykuł sponsorowany


Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.