Opublikowano . Ostrów Mazowiecka | Aktualności | Policja


Akcja ostrowskich policjantów i najmłodszych mieszkańców pt. "Kierowco! Nie polujemy na zebrach"

Ostrowscy policjanci wspólnie z najmłodszymi mieszkańcami powiatu ostrowskiego zorganizowali akcję pt. "Kierowco! Nie polujemy na zebrach", która skierowana jest do kierowców z prośbą o zachowanie ostrożności w pobliżu przejścia dla pieszych.

2022/09/kierowco-nie-polujemy-na-zebrach-fot-komenda-powiatowa-policji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_632c03b30f94b Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

Wydarzenie stworzone przez ostrowskich policjantów oraz najmłodszych mieszkańców powiatu ostrowskiego odbywa się w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły". Akcja "Kierowco! Nie polujemy na zebrach" jest skierowana głównie do kierowców, aby pamiętali o zachowaniu szczególnej ostrożności przy przejściu dla pieszych, ponieważ jest to miejsce, gdzie każdy uczestnik ruchu drogowego powinien czuć się bezpiecznie. Kierujący autem, jeżeli nie zachowa szczególnej ostrożności poprzez zmniejszenie prędkości nie zdąży wyhamować i dojdzie do potrącenia pieszego.

Niestety niektórzy piesi również nie zachowują podstawowych zasad bezpieczeństwa na drodze. Wchodzenie na przejście tuż przed maskę auta, nieupewnienie się co do możliwości bezpiecznego przejścia przez jezdnię czy niestety modne i bardzo niebezpieczne zjawisko wśród młodych osób, słuchawki z głośną muzyką ograniczające skupienie się na sytuacji panującej na drodze.

W związku z tym ostrowscy policjanci co roku we wrześniu organizują spotkania z najmłodszymi w ramach "Bezpiecznej drogi do szkoły" aby rozmawiać o bezpiecznym poruszaniu się pieszych po jezdni. Z tego powodu dzieci wyszły z transparentami w pobliżu przejść dla pieszych aby przypomnieć kierującym o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas dojeżdżania do tzw. zebry.

Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.