Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Sprawcy kradzieży ujęci na gorącym uczynku! Jeden z nich był wcześniej karany za podawanie się za osobę duchowną

Sprawcy kradzieży zostali przyłapani na gorącym uczynku. Jeden z mężczyzn miał na sobie pomarańczowy strój i kamizelkę z napisem "kierowanie ruchem".

2022/11/oszustwo-fot-komenda-powiatowa-policji-w-ostrowi-mazowieckiej-jpg_63739ee3964b8 Fot. Komenda Powiatowa Policji w Ostrowi Mazowieckiej

W środę 9 listopada dyżurny ostrowskiej komendy odebrał zgłoszenie o przyłapaniu na gorącym uczynku sprawców kradzieży elementów ogrodzenia jednej z posesji na terenie gminy Ostrów Mazowiecka. Na miejsce udali się policjanci, którzy ustalili, że w momencie przyjazdu na posesję właściciel zauważył dwóch mężczyzn demontujących elementy ogrodzenia m.in. szlaban oraz słupki i pakujących je do pojazdu marki Ford.

- W rozmowie z nimi mężczyzna usłyszał, że demontaż ogrodzenia wykonywany jest na polecenie właściciela, wówczas „prawdziwy” właściciel wezwał Policję. Sprawcy 29-latek i 43-latek mieszkańcy woj. mazowieckiego zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnego aresztu, a skradzione mienie zwrócono właścicielom. Jeden z mężczyzn w trakcie przestępstwa kradzieży ubrany był w pomarańczowy uniform i kamizelkę z napisem kierowanie ruchem. Ich wypożyczone auto na dachu miało zamontowane oświetlenie, które wykorzystywane jest podczas zabezpieczenia robót drogowych - przekazała mł. asp. Marzena Laczkowska.

29-letni mężczyzna usłyszał trzy zarzuty kradzieży, jak się okazało był on już wcześniej wielokrotnie karany m.in. za kradzieże, posiadanie środków odurzających, a także za oszustwo podawania się za osobę duchowną i odprawianie mszy. Natomiast 49-letniemu mężczyźnie postawiono zarzut kradzieży.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.