Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


17-latka chciała pomóc koleżance, w zamian straciła kilkaset złotych

17-letnia dziewczyna padła ofiarą oszustwa internetowego. Chciała pomóc swojej koleżance, niestety straciła kilkaset złotych. Sprawę prowadzi małkiński komisariat.

2020/03/telefon-kobieta-jpg_5e7c58d7546e2 Zdjęcie ilustracyjne

W czwartek 10 listopada 42-letnia mieszkanka powiatu ostrowskiego zgłosiła oszustwo. Ofiarą była jej 17-letnia córka, która na jednym z portali społecznościowych odpowiedziała na prośbę koleżanki o pożyczkę za pomocą kodu BLIK. W ten sposób nieznana osoba wypłaciła z konta kilkaset złotych. Jednak w tym samym czasie, kiedy 17-latka otrzymała prośbę o pomoc jej koleżanka nie mogła zalogować się na swoje konto.

- [...] gdy to się w końcu udało zobaczyła, że ktoś wysłał w jej imieniu prośbę do co najmniej 20 osób o pomoc finansową. Sprawę prowadzi małkiński komisariat - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Ostrowska policja przestrzega przed udzielaniem pomocy finansowej przez portale społecznościowe. Oszuści bez najmniejszego problemu włamują się na konta, podszywają się pod znajomych i wysyłają prośby o pomoc finansową.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.