Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


72-latek nie dał się oszukać. Dzięki swojej czujności nie stracił pieniędzy

Oszuści nie śpią i nadal szukają osób, które uwierzą w ich wiadomości m.in. o niezapłaconej należności za przesyłkę i stracą swoje pieniądze. Mieszkaniec powiatu ostrowskiego zachował czujność, dzięki temu nie stracił swojego majątku.

2020/03/telefon-senior-jpg_5e736035e7aef Zdjęcie ilustracyjne

W środę 16 listopada mieszkaniec powiatu ostrowskiego zgłosił, że w ostatnich dniach kilkukrotnie otrzymywał wiadomości tekstowe o wstrzymaniu wysyłki paczek ze względu na nieuregulowaną płatność w kwocie 2.50 złotych. W wiadomości znajdował się również link do dokonania płatności brakującej kwoty. 72-latek zachował ostrożność i nie otwierał przesłanego linku, dzięki swojej czujności nie został oszukany i nie stracił pieniędzy. Sprawę prowadzą małkińscy policjanci.

- Pozostał jeszcze nieco ponad miesiąc do Świąt Bożego Narodzenia. Część z nas z uwagi na "ciągły brak czasu" zamówi prezenty przez internet. Ten gorący przedświąteczny czas będą wykorzystywać oszuści, przesyłając tego typu wiadomości. W związku z tym aby uniknąć niepotrzebnych nerwów i straty pieniędzy apelujemy aby absolutnie NIGDY nie otwierać przesłanych przez obce osoby linków. W ten sposób możemy pomóc przestępcom zainstalować zdalny dostęp do rachunku bankowego i narazić się na duże straty pieniędzy - apeluje ostrowska policja.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.