Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


36-latek na podwójnym gazie i bez uprawnień zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Policjanci z ostrowskiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który na podwójnym gazie kierował samochodem. Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem.

2022/07/pijany-kierowca-jpg_62de9c569d8dd Zdjęcie ilustracyjne

W środę 23 listopada ostrowscy funkcjonariusze z ruchu drogowego późnym popołudniem w miejscowości Grądy zatrzymali 36-letniego kierowcę toyoty. Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ostrowskiego w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało i 36-latka ponad 2.1 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał odpowiednich uprawnień do kierowania samochodem.

- Niebawem 36-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.