Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


36-latek na podwójnym gazie i bez uprawnień zatrzymany przez ostrowskich policjantów

Policjanci z ostrowskiej komendy zatrzymali 36-letniego mężczyznę, który na podwójnym gazie kierował samochodem. Mężczyzna niebawem odpowie przed sądem.

2022/07/pijany-kierowca-jpg_62de9c569d8dd Zdjęcie ilustracyjne

W środę 23 listopada ostrowscy funkcjonariusze z ruchu drogowego późnym popołudniem w miejscowości Grądy zatrzymali 36-letniego kierowcę toyoty. Policjanci zatrzymali mieszkańca powiatu ostrowskiego w związku z podejrzeniem kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało i 36-latka ponad 2.1 promila alkoholu w organizmie. Jak się okazało, mężczyzna nie posiadał odpowiednich uprawnień do kierowania samochodem.

- Niebawem 36-latek odpowie przed Sądem za kierowanie autem bez uprawnień i w stanie nietrzeźwości. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd obligatoryjnie orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata oraz orzeka świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości od 5 tys. złotych do 60 tys. złotych - informuje mł. asp. Marzena Laczkowska, rzeczniczka prasowa Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.