Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Małżeństwo wpłaciło zaliczkę za samochód, a kontakt ze sprzedającym się urwał

Ostrowscy policjanci coraz częściej odnotowują przypadki oszustw podczas internetowych zakupów. Mieszkańcy powiatu ostrowskiego nadal wykazują się nierozwagą w takich sytuacjach. 

laptop_telefon_21_09_17 Zdjęcie ilustracyjne

Mieszkanka powiatu ostrowskiego razem z mężem planowała zakup auta. Para na jednym z portali internetowych znalazła ogłoszenie o sprzedaży auta za 20 tys. złotych, który odpowiadał ich wymaganiom. Kobieta po rozmowie z mężem postanowiła dokonać zakupu i przelała kilka tysięcy złotych jako zaliczkę za pomocą popularnego systemu płatności mobilnych. 

- Para postanowiła skontaktować się ze sprzedawcą. Ten w rozmowie telefonicznej przekazał, że jest duże zainteresowanie zakupem tego auta i po przesłaniu zaliczki  "przetrzyma" go dla niej. Kobieta po konsultacji z mężem zdecydowała się na zakup i przesłanie pieniędzy za pomocą popularnego systemu płatności mobilnych, przelewając kilka tysięcy złotych. Następnie korespondencja odbywała się sms-owo gdzie nastąpiła wymiana danych niezbędna do przygotowania umowy kupna/sprzedaży. Wówczas kobieta zaczęła mieć wątpliwości co do prawdomówności sprzedawcy gdy w ofercie sprzedaży występowało inne miasto niż w dokumentach właściciela auta. Niestety kontakt urwał się zaraz po prośbie o przesłanie dokładnego adresu gdzie może odebrać auto. Niestety sprzedawca nie zwrócił wpłaconej zaliczki - poinformowała mł. asp. Marzena Laczkowska. 

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.