Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Policjanci zatrzymali pijanego mężczyznę dwa razy w ciągu dnia. Utrata prawa jazdy to było dla niego za mało!

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrowi Mazowieckiej zawsze są gotowi interweniować, kiedy widzą zagrożenie, nawet jeśli są przed lub po służbie. Taka sytuacja miała miejsce niedawno, kiedy ostrowscy funkcjonariusze w drodze na służbę zatrzymali nietrzeźwego kierowcę.

2023/01/agresyny-pijany-kierowca-jpg_63d0fe32ed271 Zdjęcie ilustracyjne

We wtorek 24 stycznia po godz. 7.00 byli w drodze na komendę w celu rozpoczęcia swojej służby. Przejeżdżając przez miejscowość Komorowo zauważyli mężczyznę kierującego audi, który zachowywał się podejrzanie na drodze. Funkcjonariusze przypuszczali, że może być on pod wpływem alkoholu, więc zatrzymali go do kontroli. Za kierownicą siedział 44-letni mieszkaniec gminy Wąsewo, a pasażerką była jego 18-letnia córka. Mężczyzna zachowywał się agresywnie i odmówił poddania się badaniu na stan trzeźwości, w związku z czym został przewieziony do komendy. Na miejscu wykonano 44-latkowi badanie, które wykazało, że posiadał 2.1 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i wkrótce odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Jeszcze tego samego dnia policjanci interweniowali do 44-latka kolejny raz. Nietrzeźwy mężczyzna postanowił przespacerować się drogą wojewódzką nr 627 od Komorowa w stronę Stoku, przy czym stwarzał zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Funkcjonariusze przygotowali wniosek do sądu o ukaranie 44-latka, a następnie doprowadzili go do miejsca zamieszkania.

- Nietrzeźwi kierowcy stanowią poważne zagrożenie dla siebie, przewożonych pasażerów oraz innych osób znajdujących się na drodze. Apelujemy, aby reagować w przypadku, gdy pijany kierowca próbuje odjechać autem, również osoby decydujące się na podróż z nietrzeźwym kierującym ryzykują swoim zdrowiem, a nawet życiem. Jeżeli nie możemy powstrzymać nietrzeźwego kierowcy przed jazdą jak najszybciej zadzwońmy pod nr alarmowy 112 lub do dyżurnego ostrowskiej komendy pod nr 47 704 42 00, zgłoszenie może mieć charakter anonimowy. Jeden telefon może zapobiec do tragedii na drodze - informuje mł. asp Marzena Laczkowska.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.