Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Złodzieje kabla w rękach policji! Mężczyźni ukradli przewód do zasilania sygnalizacji świetlnej o wadze prawie 500 kilogramów

Policjanci ujęli sprawców kradzieży kabla zasilającego sygnalizację świetlną o wadze prawie 500 kilogramów. Mężczyźni wykonywali prace budowalne na terenie posesji właścicielki przewodu. Za popełnione przestępstwo grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

2023/01/aresztowanie-areszt-wiezienie-jpg_63d12af2ca64e Zdjęcie ilustracyjne

Od października do połowy grudnia 2022 roku na terenie miejscowości Nur doszło do kradzieży kabla z pomieszczenia gospodarczego, który był przeznaczony do zasilania sygnalizacji świetlnej. Pokrzywdzona kobieta określiła wartość przewodu na kilka tysięcy złotych. Sprawą zajęli się nurscy policjanci, jednak do pomocy przyłączyli się również ostrowscy kryminalni. Funkcjonariuszom udało się ująć jednego ze sprawców w niedzielę 22 stycznia, natomiast drugiego w poniedziałek 23 stycznia. Okazali się nimi 28-latek oraz 27-latek, którzy są mieszkańcami powiatu ostrowskiego. Z ustaleń wynika, że prowadzili oni w tamtym okresie prace budowlane na terenie posesji właścicielki przewodu i dokonali wtedy trzech kradzieży kabla o wadze około 500 kg.

Sprawcy usłyszeli trzy zarzuty kradzieży za co grozi nawet do 5 lat pozbawienia wolności, jednak 27-letni mężczyzna popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy więc o jego karze zadecyduje sąd.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.