Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Uratowali życie 48-latkowi. Mężczyzna mógł zamarznąć na zewnątrz

Policjanci z nurskiego posterunku patrolowali park w Nurze i znaleźli tam mężczyznę, który mógł być w niebezpieczeństwie poprzez temperaturę panującą na zewnątrz.

2023/02/bezdomny-zima-jpg_63db8aec6ee06 Zdjęcie ilustracyjne

W poniedziałek 30 stycznia przed południem policjanci z nurskiego posterunku podczas patrolu parku w Nurze zauważyli mężczyznę, który miał problem z utrzymaniem równowagi. Funkcjonariusze podeszli do mężczyzny w celu sprawdzenia, czy nie jest potrzebna mu pomoc. Okazało się, że od 48-latka czuć woń alkoholu. Dodatkowo kontakt z mieszkańcem powiatu ostrowskiego był utrudniony, ponieważ nie mógł się wysłowić. Z uwagi na bardzo niską temperaturę i jego stan policjanci przewieźli mężczyznę do miejsca jego zamieszkania, aby uniknąć zamarznięcia. 48-latkiem zajęli się najbliżsi.

- Ponownie apelujemy aby zwracać uwagę na osoby bezdomne i nietrzeźwe przebywające na zewnątrz w niskich temperaturach. Przebywanie osoby bezdomnej lub nietrzeźwej na zewnątrz, gdy termometr wskazuje kilka stopni powyżej 0 może zagrażać ich zdrowiu, a nawet życiu. Prosimy aby w takich sytuacjach korzystać z nr alarmowego 112 lub bezpośrednio do dyżurnego 47 704 42 00, jeden telefon może uratować ludzkie życie - informuje mł. asp Marzena Laczkowska.

Dołącz do newslettera

* pole wymagane

Wyrażam zgodę na otrzymywanie newslettera oraz informacji handlowych drogą elektroniczną od ostrowmaz24.pl. Przetwarzanie danych osobowych odbywać się będzie zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych z dnia 10 maja 2018 roku oraz zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 roku w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych (RODO). Podanie danych jest dobrowolne, jednakże niezbędne do realizacji celów związanych z przesyłaniem newslettera oraz informacji handlowych. Przysługuje mi prawo dostępu do treści swoich danych oraz ich poprawiania.Dodaj komentarz

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.