Opublikowano . Powiat ostrowski | Aktualności | Policja


Kierująca fiatem miała ponad 1.5 promila alkoholu w organizmie

Policja zachęca do odpowiedzialnego podejścia do prowadzenia pojazdów i przypomina, że unikanie alkoholu przed jazdą to nie tylko kwestia zdrowego rozsądku, ale także legalnych przepisów ruchu drogowego.

2021/03/kajdanki-alkohol-kluczyki-jpg_6045ff57b8384 Zdjęcie ilustracyjne

We wtorek 14 marca w godzinach porannych policjanci prewencji z małkińskiego komisariatu patrolowali ulice Małkini Górnej, kiedy zatrzymali kierującą fiatem na ulicy Konopnickiej do kontroli drogowej. Okazało się, że mieszkanka powiatu ostrowskiego prowadziła pojazd mając w organizmie ponad 1.5 promila alkoholu. Policjanci natychmiast zatrzymali prawo jazdy kierującej. Kobieta teraz będzie musiała odpowiadać przed sądem za popełnione przestępstwo, a grozi jej nie tylko utrata prawa jazdy, ale także inne konsekwencje prawne.

To niestety nie pierwszy przypadek, gdy kierowca decyduje się na prowadzenie pojazdu po spożyciu alkoholu. Policja regularnie apeluje o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a także o unikanie jazdy po alkoholu. Takie zachowanie nie tylko zagraża zdrowiu i życiu kierującego, ale także innych uczestników ruchu drogowego.

W przypadku zatrzymania przez policję pod wpływem alkoholu, kierowca musi liczyć się z poważnymi konsekwencjami, takimi jak wysokie grzywny, utrata prawa jazdy, a nawet kara pozbawienia wolności. Takie zachowanie jest nie tylko nieodpowiedzialne, ale także niebezpieczne dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Dodaj komentarzPublikowane komentarze są prywatnymi opiniami Użytkowników serwisu ostrowmaz24.pl.